A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Новогродівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІII ступенів №7 Новогродівської міської ради Донецької області

НМТ-24. Модель вступних випробувань

УВАГА!
Протягом зимових канікул (з 25.12.2023 по 05.01.2024)
будуть проводитися онлайн-консультації
для учнів 11-тих класів з підготовки до НМТ.
Графік проведення онлайн-консультацій за посиланням

https://uk.padlet.com/allapolonskaya2013_/padlet-jhmfoaanpomkku7e

 

НМТ-24. Модель вступних випробувань

Основним нововведенням НМТ-2024 є тестування з 4 предметів, три з яких — українська мова, історія України та математика — є обов’язковими. Право вибору ще одного предмета лишається за вступником. Українська мова є необхідним іспитом для всіх спеціальностей, адже знання державної мови — базова навичка громадянина. Математика демонструє навички аналітичного й логічного мислення, які необхідні для подальшого навчання й розвитку.

Формат НМТ у 2024 році: 3+1. Відтепер вступники в обов’язковому порядку складатимуть не 3 предмети, а 4: українську мову, математику, історію України та один предмет на вибір. Усі предмети учасники тестування складатимуть в один день у такому форматі: 2 години тестування, перерва і ще 2 години тестування.

Зарахування історії України до категорії обов'язкових для складання предметів є важливим кроком для зміцнення національної свідомості та самоідентифікації. Такі знання формують здатність аналітичного й критичного мислення, розвивають уміння встановлювати причинно-наслідкові зв’язки й визначати тенденції та закономірності, а також бути стійкими до історичних маніпуляцій і фейків.

Вступники, як і раніше, могтимуть самостійно обрати предмет для вступу на бажану спеціальність і підтвердити знання у цій галузі. Предмет на вибір показує індивідуальну освітню траєкторію людини та стимулює до вивчення іноземних мов або природничих наук. А університети обиратимуть вступників на основі їхньої мотивації та готовності до вивчення конкретної спеціальності.

Учасник зможе скласти предметні тести в один день, а якщо йому щось завадить (хвороба, повітряна тривога під час тесту тощо), то зможе пройти тестування в додаткову сесію. Кожен блок триватиме 120 хвилин, з перервою між ними. Така модель тестування є вимушеною, але прийнятною в умовах воєнного стану: учасникам потрібно буде лише раз з’явитися до екзаменаційного центру. Завдяки цьому вступникам не треба долати подекуди значну відстань до екзаменаційних центрів і ризикувати безпекою. А ті, хто складатиме тестування за кордоном, зможуть це зробити у місцевих екзаменаційних центрах.

Ті, хто не планує вступати до закладів вищої освіти, можуть не складати НМТ. У 2024 році для випускників немає обовʼязкової державної підсумкової атестації. Пробного НМТ також не проводитимуть.

НМТ-2024: скільки предметів потрібно складати та які 

Усі, хто планує складати НМТ у 2024 році, мають бути готовими до складання таких обов’язкових предметів:

 • Українська мова
 • Математика
 • Історія України (період XVI-XXI ст.).

Також, окрім цих трьох предметів, учасники мають обрати ще один предмет на вибір:

 • українська література;
 • іноземна мова (англійська, німецька, французька, іспанська);
 • біологія;
 • фізика;
 • хімія;
 • географія.

Загалом, кожен учасник має скласти 4 предмети.

Крім того, серед новацій, на мультипредметному тесті з’явився новий предмет на вибір — українська література, а також повернули географію.

Скільки триватиме НМТ-2024

Загалом НМТ буде проходити у два етапи. Спочатку дві години учасники будуть складати українську мову та математику. Далі — перерва, тривалість якої уточнять пізніше. Після цього — ще дві години для того, щоб скласти історію України та предмет на вибір. Тобто, на кожен предмет учасники матимуть по годині.

В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомили про такий графік:

 • 60 хв — українська мова;
 • 60 хв — математика;
 • перерва;
 • 60 хв — історія України;
 • 60 хв — предмет на вибір.
   

З офіційною інформацією можна ознайомитися:

- на сайті Українського центру оцінювання якості освіти: https://testportal.gov.ua/tag/nmt-2024/ 
https://testportal.gov.ua/vstupni-vyprobuvannya-na-bakalavrski-programy-u-2024-rotsi-chogo-ochikuvaty/
- на сайті Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти https://test.dn.ua/nmt-2024/ 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень