A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Новогродівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІII ступенів №7 Новогродівської міської ради Донецької області

Новини шкільного життя І семестр 2022-2023 н.р.

Ось і добіг кінця І семестр 2022-2023 навчального року. Складний, непростий, у тривогах та без світла, часто без зв'язку. Але всі ми достойно пройшли цей відтинок нашого життя у тісній співпраці: вчителі + діти + батьки. 
Сьогодні на виховних годинах підбили підсумки навчальної діяльності, участі в різноманітних конкурсах, заходах. Учням, які сумлінно працювали весь семестр вручили подяки. 
Перед канікулами, які триватимуть з 24 грудня 2022 по 9 січня 2023 обговорили правила безпечної поведінки учнів у різних ситуаціях. 
Щасливих канікул! Миру, спокою та обов'язково ПЕРЕМОГИ!

Свята... Поки що у дистанційному форматі

Попри все у наших дітей обов'язково будуть свята. Поки що у дистанційному форматі, але обов'язково! Вітання від учнівського самоврядування "МІКС", феєрверк загадок, ребусів, онлайн - подарунків з різних куточків України. Все це створює святкову атмосферу, дає важливі відчуття, що ми всі разом і у нас все гаразд.

Більше світлин у Фотоальбомі >>>

   

Школа без булінгу! Сім'я без насильства!

Остання частина нашого глобального марафону гідності,
що тривав з 21 листопада по 9 грудня.

"Якщо ти байдужий до страждать інших, ти не заслуговуєш називатися людиною"
Сааді (персідський поет)
СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ

Відповідно до дослідження ЮНІСЕФ(за даними МОН) 

  • 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу; 
  • 24% дітей стали жертвами булінгу; 
  • 48% дітей нікому не розповідали про випадки булінгу; 
  • 44% школярів були спостерігачами булінгу, але ігнорували його, бо їм було страшно за себе; 
  • більшість дітей булять за те, що вони виглядають, говорять, думають не так, як інші діти.

Але ми працюємо з нашими дітьми задля того, щоб сформувати у них неприйняття подібних проявів і моделей поведінки. Навчити їх звертати увагу на дрібниці, які інколи рятують життя!
 

Права людини починаються з прав дитини!

Захист прав дитини є одним із найважливіших в Україні, адже ставлення до дітей, рівень їхньої безпеки та захищеності у державі, стан їхнього всебічного розвитку є одним із показників цивілізованості та гуманності суспільства. 
10 грудня - День прав людини, міжнародне свято, що відзначається за пропозицією Генеральної асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році. 
Гідність - це повага прав будь-кого, у будь-якій частині світу. Зупинка 41. Про підтримку "Послання надії від дітей Колумбії"
Про це і говорили з нашими учнями. Бо саме зараз вони бачать і хочуть розуміти, чому хтось може так цинічно відбирати беззаперечне право кожної людини - право на життя та вільне існування.

Більше світлин у Фотоальбомі >>>

Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку — один з міжнародних днів ООН. Присвячений особам, що займаються волонтерством. Сьогодні комітет волонтерства "Добре серце" учнівського самоврядування мав приємну святкову зустріч з нашим земляком-волонтером Denis Coltsa. Зустріч на колесах - бо Денис знаходиться у дорозі, доставляє чергову допомогу на передову. Він разом зі своїми побратимами сьогодні займається допомогою не тільки ЗСУ, а й цивільному населенню на територіях, охоплених бойовими діями. 
Коли ти з людиною на одній хвилі добра , завжди є про що поговорити.Пан Денис люб'язно поділився досвідом своєї нелегкої справи. Розказав про те , що допомога не завжди є бажаною, і потрібно бути готовими до того, що люди тобі не те що не подякують, а ще й неприємно висловляться. Що допомога завжди повинна йти від серця. 
Комітетівці почули відповіді на питання, які поставили нашому гостю. Прийшли до думки, що навіть проста посмішка є для людини дуже потрібною в нелегкі моменти життя, і що волонтерство , в першу чергу , це про комунікацію, налагодження зв'язків та створенні такої мережі, яка може вчасно реагувати на будь-які потреби та проблеми. 
Ця зустріч надихнула наших волонтерів на нові ідеї Які? Скоро почуєте, а за бажанням, зможете взяти участь. Головне - від щирого серця!

Більше світлин у Фотоальбомі >>>

Зупинка 14 Путівника Гідності 2022. А чи поважаєте ви гідність інших людей? Докторка Гарвардського університету Донна Хікс пояснює, що таке повага до гідності інших ( фото нижче)
Неприпустимість насилля та булінгу у будь-яких проявах це також повага гідності інших. Щорічна акція "16 днів проти насилля" спрямована саме на інформування та попередження булінгу та насилля. 
Сьогодні про це класні керівники говорили зі своїми учнями. 
Упродовж дня тривало онлайн - опитування "Чи знаєте ви , що таке булінг?"(результати на фото нижче)

Онлайн -гра " Вчимося захищатись від булінгу" допомагає дітям формувати правильну модель поведінки.

Більше світлин у Фотоальбомі >>>

Голодомор 1932-1933... Пам'ятаємо..

Гідність - це пам'ять про події, які залишили свій відбиток в історії людства. Голодомор 1932-1933 років визнаний геноцидом українського народу. Сьогодні країни Європи одна за одною визнають це на офіційному рівні. Поштовхом до цього стала війна, в якій ми знову доводимо своє право були вільними та незалежними. Наші діти розуміють це вже краще за дорослих. 
Пам'ятаймо! Єднаймося! Перемагаймо! #gdignity,#gdignityUkraine

Більше світлин у Фотоальбомі >>>

Усесвітній День Гідності 2022 стартував
у Новогродівському ОЗЗСО №7

29 листопада 2022 - #ЩедрийВівторок

#ЩедрийВівторок — міжнародний благодійний рух,який є частиною #GivingTuesday. День, який надихає мільйони людей робити добрі справи та популяризує культуру благодійності. 
У кожного є можливість долучитися. Ти можеш поділитися часом та талантом, грошима чи інформацією. Наш заклад не вперше бере участь у цій ініціативі. У 2021 році за результатами проведення ми отримали диплом Амбасадорів добра. Ми не робимо справи на замовлення, ми робимо їх з щирого серця.

Цьогоріч ми оголошуємо дві ініціативи. Долучитись може кожний.

#щедрийвівторок_урок з Ляною Джебженяк.

Беремо участь в конкурсі від Parimatch Foundation Ukraine та хочемо отримати сучасний спортивний інвентар для школи.⚽🏸🏐🏈🥅 https://www.facebook.com/1000229.../videos/2360857474068386/

А також акцію добра й турботи "З вдячністю для вчителя в ЗСУ" Новогродівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 

#щедрийвівторок вкотре нагадує - саме наше єднання та добрі справи рухають країну до перемоги💙💛 #ЩедрийВівторок#gdignity,#gdignityUkraina

Гідність для мене це...

У понеділок ми запускали онлайн опитування про те, що ви розумієте під словом "гідність". Більшу частину відповідей ми розмістили у нашому відео, а тут презентуємо результати опитувань через сервіс Mentymetr.
Божий дар для чесних та відданих людей, що люблять та поважають свою країну, цінують кожну людину і поважають її права, але й стоять на захисті своїх прав.
Це і є гідність.
Відповідь на це питання вчителів та учнів нашого закладу

 

#gdignity,#gdignityUkraine

Сьогодні розпочали перші активності в рамках проєкту. 
Навіть найменші наші учні, 2-А клас, розуміються на гідності, вміють розрізняти гідні та негідні вчинки, можуть вам дати пораду. 
Опрацювали зупинки 1, 2 та 3 за Путівником. Маємо приклади гідності поруч. Вчитель математики Олександр Димитров сьогодні є гідним прикладом до наслідування учнів, захисник України, який боронить наше життя. Ще один приклад для наслідування, з яким сьогодні знайомились учні — художник - волонтер Володимир Яницький. Через проблеми із зором не може брати участь у бойових діях, але разом з дружиною ще з 2014 року підтримує тісний зв'язок з військовими, створює картини та продає їх на благодійних ярмарках, гроші з яких передають на допомогу ЗСУ. 
Впевнено рухаємось далі.

  

 "Мистецтво гідності" - таку назву мала сьогодні година гідності учнів 5-А та 6-Б класів. Несподіванкою для учнів стало відеопривітання з Днем Гідності і Свободи від вчителя математики Олександра Димитрова, який сьогодні боронить нашу країну від ворожої навали. Згадали з дітьми події, які стали поштовхом до змін у нашій країні, про тих, хто віддав своє життя заради кращого майбутнього України. 
Але на цьому сюрпризи не закінчились. У спільному обговоренні про те, що таке гідність, дійшли висновку, що гідність проявляється у щоденних вчинках. у волонтерстві, у представленні нашої країни та її краси на мистецькому фронті. На учнів чекала несподівана зустріч зі справжнім художником. Володимир Яницький та його дружина Анна, наші земляки, з Курахового. Навесні евакуювались до Волині. Ведуть активну волонтерську діяльність ще з 2014 року. Володимир - унікальна людина, бо має проблеми з зором, і при тому пише чудові картини. Колір фарби він може відчувати пальцями. Анна - його очі, натхнення, порадник. Зараз вони активно проводять майстер-класи, виставки, благодійні ярмарки по всій Україні. За цей час вони передали нашим військовим генератор, дрон, причеп до автомобіля та багато інших речей. 
І це є яскравим прикладом того, що гідність - це коли людина робить те, що вона може, перемагає труднощі, має мету і до неї йде. Наближати перемогу можна по різному. Головне дуже прагнути цього!

 

  

Тиждень безпеки дорожнього руху 

18 листопада Новогродівський ОЗЗСО І-ІІІ ступенів #7 взяв участь у загальноукраїнському єдиному уроці з безпеки дорожнього руху. Саме так ми підвели підсумки Тижня безпеки дорожнього руху, який тривав з 14 по 18 листопада по всій Україні. Організатором цього тижня в школі був комітет "Ерудит" учнівського самоврядування з вчителем-тьютором Юлією Селютою. 

Уроки безпеки, які провели класні керівники, дуже необхідні саме зараз, бо скорочення світового дня в умовах воєнного стану, комендантської години та світломаскування створюють багато проблем як для водіїв так і для пішоходів. Наголошували на відповідальності, обережності, дотриманні прав руху та, по можливості, наявності одягу зі світловідбивними стрічками.

Світлини із заходу в Фотоальбомі 

День Доброти у закладі

13 листопада відзначався Всесвітній День доброти, який святкуємо вже 22 роки. Центр з питань координації волонтерського руху "Добре серце" запропонував провести в класах різноманітні квести "Стежинами доброти", вікторини "Доброта врятує світ". А ще найбільш активні волонтери записали відеоролики, де декламують вірші про добро. Подивіться, що у них вийшло.

    

Тиждень енергоощадження у закладі 

З 7 по 11 листопада у нашому закладі проводився Тиждень енергоощадження під гаслом "Збереження енергії - наш вклад в перемогу". Організатори тижня - екологічний комітет учнівського самоврядування "Ековектор" (вчитель-тьютор Юлія Аверьянова). Упродовж тижня тривав конкурс гасел з енергоощадження. Участь в ньому взяли учні 5-х та 6-х, 7-Б, 9-А, 10-х та 11-А класів. Найбільшу кількість вподобайок отримало гасло 5-Б класу, авторка Злата Худяк (Кл.керівник Соломенна Л.). 
У флешмобі лайфхаків участь взяли учні 6-Б, 5-А та 9-А класів. Найактивніші - 6-Б клас (кл.керівник Дейнекіна О.) 
Найпопулярнішим серед учнів закладу був вернісаж малюнків. Участь у ньому взяли учні 2-х, 3-Б, 4-х, 5-х, 6-А, 9-А та 10-А класів. Найактивнішими виявились: 
початкова школа - 4-Б клас (кл.керівник Головко Л.) та 4-А клас (кл.керівник Дядіченко Л.); 
у середній школі, а також серед усіх класів школи - учні 6-А класу (кл.керівник Прошакова О.)
у старшій школі - учні 9-А класу.
Свої цікавинки про енергоощадження представив Черняєв Захар, учень 6-Б класу. 
Уроки з енергоощадження провели вчителі фізики, хімії, біології, географії. Вони обговорювали такі важливі сьогодні теми з учнями 7-11 класів. 
Ми дякуємо усім, хто взяв участь, маємо надію, що проведені заходи "посіяли" корисну зернину у вашій свідомості та сприятимуть правильному поводженню з енергоресурсами вже сьогодні. 
Матеріали тижня та роботи учасників можна переглянути за покликанням >>>

Проєкт "Щедрі подарунки осені"

Осінь...Осінь...Осінь...
Медом пахнуть роси. 
Журавлі курличуть в небі та вітри голосять... 
Не дзвенять в садочках  птахів голосочки. 
Сняться зораному полю квіти й колосочки...

   Чудова пора - осінь. Не шкода їй різних яскравих барв для того, щоб прикрасити землю. А ще вона щедра на різноманітні гостинці -  смачнючі овочі та фрукти. Наші малятка разом з  батьками вирішили їх оживити. Погляньте, які чудові композиції у нас вийшли. Приєднуйтесь, і наша з вами осінь буде ще барвистіша, яскравіша, миліша.

https://www.facebook.com/alla.polonskaya.3/videos/3154503081527568/?idorvanity=1980828298801371

 

Музика жила, живе і буде жити в кожній родині...

Учні Новогродівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7, в рамках тематичного тижня предметів художньо-естетичного напрямку, взяли участь у проєкті "Музичний інструмент-реліквія моєї родини" (учитель Смолякова Л.Л.). Напевно, майже в кожній родині зберігається музичний інструмент, який передається з покоління в покоління і займає почесне місце в будинку як сімейна реліквія. Юні музиканти нашого закладу залюбки поділилися сімейними фотографіями.

З 10 по 14 жовтня у Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів № 7 проходив тематичний тиждень «Слава незламним захисникам!» предметів художньо-естетичного напрямку. Учні 5-11 класів активно долучилися до флешмоба «Героям країни – воїнам світла!» щодо створення патріотичних подарунків для наших мужніх,відважних захисників та захисниць України, які боронять нашу землю від російського ворога. Так, учні 5-6 класів з великою вдячністю виготовили патріотичні листівки «Тепло долонь і серця – захисникам України» з побажаннями корішого повернення додому живими та здоровими. Дівчата 7-11 класів, щоб висловити свою пошану та підтримку усім, хто зараз захищає їхнє життя, нашу рідну Україну, власноруч створили патріотичні сувеніри, обереги, браслети, які обов’язково подарують військовим у місті, де вони зараз перебувають.

СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

12.10.2022 року у рамках предметного тематичного тижня «Слава незламним захисникам!» на уроці «Захист України. Основи медичних знань», учитель Колосовська Н.А., учениці 11-А, 11-Б класів ознайомилися з історіями героїчних захисниць України, провели диспут щодо ролі жінок у війні 2022 на території нашої країни.

Всеукраїнський урок доброти та акція "Happy Гав для Сірка"

"Ми відповідальні за тих, кого приручили", так писав Антуан де Сент-Екзюпері.
Вже шостий рік поспіль наш заклад бере участь у Всеукраїнському уроці доброти та акції "Happy Гав для Сірка"
Усвідомлення того, що людина може і повинна допомагати братам нашим меншим - тваринам, ми формуємо змалку. Особливо у такі складні часи, які ми з вами зараз переживаємо, ми повинні показувати дітям власним прикладом, що тварини також переживають, лякаються вибухів, страждають за своїми господарями та можуть гинути від нашої байдужості. 
За доброю традицією відвезли зібрані корма та матеріал для утеплення до притулку тварин у с.Журавка. 
Організатори заходів у закладі: Комітет волонтерства"Добрі справи" та екологічний комітет "Ековектор". вчителі - організатори: Авер'янова Юлія,Смолякова Людмила, Селюта Юлія та класні керівники, які проводили Уроки доброти. Дяка всім нашим учням, які взяли участь в акції.

Разом ми здатні генерувати постійне добро!

Привітання до Дня учителя

Продовження вчителя - у його учнях. Сьогодні всі учителі були запрошені на цікавий урок - навпаки, пригадали як воно бути учнем, відчули на собі всі плюси та мінуси дистанційного навчання. 
Саме так напередодні Дня вчителя привітали своїх вчителів лідери учнівського самоврядування "МІКС". За розкладом сьогодні були уроки математики, музики, фізичної культури, англійської мови. Весела, невимушена атмосфера хоч на трохи змусила усіх забути про проблеми та повернутись до кола близьких за духом людей.
Тепер ми точно впевнені, що йдемо правильним шляхом навчання і виховання наших учнів. 
Колектив педагогів дякує всім, хто сьогодні створив святковий настрій.
Миру, віри, надії, любові, перемоги на всіх фронтах!

Забуттю не підлягає!

Національно-патріотичне виховання підростаючого покоління сьогодні є центром виховної роботи в закладі освіти. Ми маємо власним прикладом, використовуючи досвід поколінь українців сформувати у дітей чітку позицію громадянина України, національну самосвідомість, сприяти ідентифікації себе як частини української нації - мирної, волелюбної, незламної, дружньої до інших народів. 
На цьому тижні в закладі проведені заходи, присвячені трагічній сторінці в історії нашої країни- річниці пам'яті жертв у Бабиному Яру. 
Ми маємо і повинні про це говорити, показувати, формувати у дітей розуміння того, що життя людини - найвища цінність. Що до якої б нації ми б не належали - ми всі маємо рівні права на волевиявлення, збереження національних традицій, цінностей, символів.

Забуттю не підлягає!

Засідання активу шкільного учнівського самоврядування "МІКС"  

У Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 відбулося онлайн-засідання активу шкільного учнівського самоврядування "МІКС". Лідери закладу ознайомилися з планом роботи виховних заходів на 2022-2023 навчальний рік та новою командою  активів класів.
Разом ми сила! Вперед до нових перемог!

Міжнародний день Миру в закладі

У Новогродівському опорному закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 проведені  виховні заходи, присвячені Міжнародному дню Миру. Вчителі обрали різні формати: онлайн-вікторини,  віртуальні-подорожі, бесіди, інформаційні кейси.

Міжнародний день миру відзначається щорічно 21 вересня. Для України цей день має особливе значення. Упродовж свого існування українська держава неодноразово відстоювала право на мир, волю та незалежність.  І  сьогодні ми, за підтримкою  усього цивілізованого світу,  повстали  проти російської агресії, щоб наші нащадки ніколи не знали війни. Для нас мир це не просто слово - це право на гідне, вільне, спокійне  життя.

ГКК "Мінна безпека"

 

Життя людини - найвища цінність. Це закріплено у Конституції України. Навчити наших учнів елементарним правилам безпеки під час війни- одне з завдань школи. Формуванню навичок правильного поводження з вибухонебезпечними предметами були присвячені години класного керівника на цьому тижні. Форми і методи класні керівники для цього обрали різні: вікторини, слідчі дії разом з найпопулярнішим собакою - розмінувальником Патроном, навчальні відео за участю відомих людей.

Більше світлин в Фотоальбомі >>>

З 5 по 9 вересня в Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 в дистанційному режимі проведено інформаційно-просвітницькі заходи з питань пожежної безпеки, запобігання ризикам, пов'язаним з виявленням вибухонебезпечних предметів, вивчення правил поводження з такими предметами, вивчення дій у разі оголошення сигналу "Повітряна тривога", а також ознайомлення з новими сигналами тривоги. Заходами охоплені педагогічний колектив та обслуговуючий персонал закладу, учні та батьки.

Олімпійський тиждень 

10 вересня 2022 року в Україні відзначався День фізичної культури та спорту. З метою популяризації олімпійського руху та здорового способу життя у кожному класі Новогродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №7 був проведений Єдиний Олімпійський урок «Спорт і фізичне виховання-утвердження здорового способу життя та зміцнення миру». На цих уроках учні отримали знання про історію виникнення та розвиток Олімпійських ігор, дізнавалися імена Олімпійських чемпіонів, які захищали честь нашої держави, готували повідомлення та презентації. Пам’ятайте, у кожного є своя олімпійська сходинка, своя олімпійська висота,і щоб її досягти потрібно мати велике бажання, віру у свої сили і щоденно докладати зусиль для здійснення своєї мрії. Бажаємо кожному обов’язково її досягти!

Більше світлин у Фотоальбомі >>>

Свято Першого дзвоника-2022

Дитячий галас, урочистий одяг та веселий звук шкільного дзвоника - саме так ми звикли відзначати перший день осені. Через військову агресію свято першого дзвоника цьогоріч було, але зовсім інше. Наш заклад розпочав свою роботу в дистанційному режимі. Сьогодні 445 школярів, разом зі своїми класними керівниками, відправились у подорож країною знань.

День розпочався з єдиного шкільного уроку. Для усіх класів він почався з гімну України, привітання директора, хвилини мовчання за загиблими у цій страшній війні. Ольга Вікторівна зазначила, що кожен з нас працює на своєму фронті, робить свій вклад у перемогу.

Але свята ніхто не відміняв, тому після урочистостей всі розбіглись по своїх онлайн- класах та продовжили говорити про честь, незламність та гідність усіх українців, брати участь у квестах та вікторинах, співати пісні.

Більше світлин у Фотоальбомі >>>>>

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень