A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Новогродівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІII ступенів №7 Новогродівської міської ради Донецької області

Новини шкільного життя І семестр 2020-2021 н.р.

ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ!!!

Безпала Ірина та Паламарчук Михайло прийняли участь у першій спортивній онлайн-грі для дітей та підлітків Sport Craft Games Online. 

Протягом трьох тижнів вони виконували 9 блоків завдань і склали іспит.

До Нового року, від організаторів отримали під ялинку чарівні медалі, стікерпаки ,браслети та сертифікат на заняття від школи англійської мови Flash, які надихатимуть продовжувати регулярні заняття спортом.

Виховна година "Особиста цінність та безпека

МБО "Служба порятунку дітей" розробила освітню програму з попередження та захисту дітей від насильства. 
11 грудня в Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів #7 класні керівники 5-9 класів провели виховну годину на першу тему: "Особиста цінність та безпека". 
Мета уроку: надати учням знання, які допоможуть усвідомити цінність їхнього життя, та навчити правилам захисту свого життя, зокрема у ситуаціях інтимного спілкування з іншими людьми. 
Вчителі пояснили учням ідею цінності життя кожної людини, що таке особисті кордони і як треба їх охороняти. Учні переглянули та обговорили мультфільми про сексуальне насильство, розібрали конкретні життєві ситуації, розвивали навички застосування в  житті правил безпечної поведінки у спілкуванні з іншими  людьми. 

​​​​​​

10 грудня - Міжнародний день прав людини

 10 грудня відзначають Міжнародний день прав людини. Це свято було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН. Двома роками раніше ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини.
Зокрема, засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги. У Міжнародний день прав людини зазвичай згадують про механізми досягнення безпеки в суспільстві й зусиллях світового співтовариства щодо виховання підростаючих поколінь у дусі дотримання прав людини.  В  6-А класі була  проведена  виховна  година «В країні  Права».
 Подібний захід підвищує зацікавленість учнів до вивчення правознавства, розширює правові знання учнів, формує уміння співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті.


Участь у проєкті "Школа Для Реформаторів"

«Лише той учитель, хто живе як навчає" Григорій Сковорода

У рамках проєкту «Школа Для Реформаторів» та за ініціативою «Відкритого університету реформ» У Новогродівському опорному закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 7 класні керівники Джебженяк Ляна Юріївна і Авер’янова Юлія Геннадіївна провели годину спілкування: «Реформи. Як змінювати змінюючись» для здобувачів освіти 9-х класів. Дівчата та хлопці обговорювали реформи в Україні та прогнозували своє майбутнє у вправі «Інтерв’ю». Вони пропонували ідеї, як долучитися до реформації. Питання «Що можеш зробити ти?» спонукало замислитися. Маємо надію, що отримана інформація була корисною, бо молодь Новогродівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів № 7 є активною, вона прагне дізнатись більше та в майбутньому втілювати реформи в школі, місті та країні.


 

До зустрічі Нового року

У Новогродівському опорному закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 з 01.12.20 року по 18.12.20 року працює резиденція  Діда Мороза по виготовленню новорічних прикрас для святкування зимових свят

  

Участь у проєкті "Донбас - це Україна"

Учні 8-А і 8-Б класів Новогродівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 долучилися до регіонального культурно-просвітницького проєкту «Донбас ‒ це Україна», який був запроваджений Державним архівом Донецької області. Мета цього проекту – патріотичне виховання молоді, формування у неї національної свідомості, поваги до культурного та історичного минулого Донеччини та залучення школярів до вивчення історії. Здобувачі освіти ознайомилися з темами: «Культурні заклади, як джерело інформації про історію світу та України», «Видатні постаті Донеччини», «Історія заселення території Донецької області», «Дім, де живе історія». Заняття  були проведені у формі віртуальної екскурсії, завдяки чому, учні, під супровід лектора,  змогли відвідати музеї, бібліотеки та архіви світу та України, ознайомилися з історією Донеччини через діяльність видатних людей області, з роботою Державного архіву Донецької області.

   

День пам'яті жертв Голодоморів

З метою гідного вшанування пам'яті жертв Голодоморів в Україні  в Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7  було проведено  інформаційно-просвітницькі  заходи:
виховна  година «І плакала свіча в скорботі»;
- акція «Запали свічку памяті»;
- історичні хвилинки «Минуле стукає в наші серця».

Під час заходів учителі й школярі  вшанували пам’ять померлих під час Голодоморів хвилиною мовчання.

      

                                                                                      Чернова Н.С.

День Гідності та Свободи 

З метою  вшанування  подвигу учасників Революції Гідності, національно-патріотичного виховання дітей,  утвердження демократичних цінностей, ідеалів свободи і справедливості  у Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7  пройшли заходи, які висвітлили доленосні сторінки в історії України початку XXI століття: 
- виховна година  «Пам’ятай  їх вчинок і обличчя»; 
- перегляд  документального фільму «Революція Гідності – Майдан»;
- урок демократії «Свобода – це вміння сказати  «так» своїм мріям. Гідність – це вміння сказати «ні» своїм страхам»; 

- перегляд презентації «Діти за мир, за єдину Україну»; 
- познавальні хвилинки «Небесна сотня».

        
                                                                                   Чернова Н.С.

Тиждень ененргозбереження

В рамках тижня  «Енергозбереження» в початковій ланці відбулися години спілкування «Енергозбереження в побуті» та «Збережи тепло своїх осель», під час яких школярі брали участь у вікторинах, інтерактивних іграх, переглянули та обговорили відеоролики «Бережіть енергію! Не паліть гроші дарма» та мультфільми по темі, було проведено конкурс малюнків «Енергозбереження очима дітей». До проведення Міжнародного дня енергозбереження долучилася вся шкільна родина початкової школи.
Адже маленьке зусилля кожного рятує оточуюче середовище, рятує Землю, рятує всіх.

 

День захисника України

14 жовтня – значуща дата для України, яка щорічно переповнює гордістю та хвилюваннями серця мільйонів  громадян.

Свято День захисника України офіційно встановлено 14 жовтня 2014 року № 806/2014 Указом Президента України.

Напередодні цієї дати у Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 було проведено низку заходів: історично-патріотичну  вікторину «Дух козацтва – український дух», Єдину виховну годину  «Героїв країна – моя Україна», урок патріотизму «14 жовтня – День захисників України», онлайн вікторину "Військові традиції Армії Української Народної республіки, на яких учні дивилися  презентації, фільми, декламували вірші, співали патріотичні пісні.

    

Результати виборів 
президента шкільного учнівського самоврядування «МІКС»

Протягом тижня з 21.09. 20 та 25.09.20 у Новогродівському опорному закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 відбулися вибори президента шкільного учнівського самоврядування «МІКС». До шкільного ЦВК було подано чотири заявки від учнів 9-10 класів. Після агітаційної програми кандидатів у президенти,  голосування розподілилося таким чином:

Мазєїн Микола (учень 9-Б класу) – 22 голоси;

Макарова Ангеліна (учениця 10-а класу) – 83 голоси;

Нечипорук Марія (учениця 10-а класу) – 94 голоси;

Хрипко Олександр (учень 9-а класу) – 178 голосів.

Всього проголосувало: 377 осіб.

За результатами голосування президентом закладу став учень 9-а класу Хрипко Олександр, а його заступником стала учениця 10-а класу Нечипорук Марія.  Інагурація новообраного президента шкільного учнівського самоврядування «МІКС» Новогродівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 відбудеться 01 жовтня у прямому  ефірі шкільного радіо «Волна Драйва».

"Ми пам’ятаємо"       

Минають роки, але пам'ять про жорстокі і страшні події воєнних років у ІІ Світову на Донеччині  не вмирає.  З нагоди річниці  вигнання нацистських окупантів із Донбасу  у Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 відбулася спільна  виховна  година «Ми пам’ятаємо» (8-Б і 10-А класи), на якій школярі вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, згадали історичні факти, переглянули документальну  хроніку, прослухали  пісні про героїзм і мужність солдат  ІІ Світової війни на території нашого краю.

Олімпійський тиждень "Рух заради здоров'я " 

Традиційно на початку нового навчального року в  Новогродівському  ОЗЗСО І-ІІІ ст. №7  було проведено Олімпійський тиждень «Рух заради здоров’я», у рамках якого організовано чимало цікавих заходів: тематичні виховні години, інформаційні хвилинки, олімпійські уроки, конкурс малюнків, спортивні змагання між класами, які мали на меті пропагувати серед дітей та учнівської молоді здоровий спосіб життя, сприяти залученню їх до активних занять спортом. 
   Протягом тижня діти ознайомились  з історією та традиціями Олімпійських ігор сучасності, олімпійськими видами спорту, залучені до цікавих та активних спортивних заходів.
Зокрема були проведені наступні заходи:
• Естафета та ігри «Маленькі олімпійці» – 1 кл.;
• Спортивні ігри на свіжому повітрі – 1- 4 кл.;
• Спортивні естафети «Єдність тіла, духу і розуму»» – 4 кл.;
• Змагання «Весела Спортландія!» – 4 кл.;
• Змагання з «Човникового бігу» - 6-7 кл.;
• Змагання зі згинань і розгинань рук в упорі лежачи- 5-8 кл.;
• Змагання з легкої атлетики  – 8 кл.;
• Змагання з волейболу – 10 кл.;
• Змагання зі стрільби з пневматичної гвинтівки - 11кл;
• Урок « Ми - олімпійці!» - 5 кл.;
• Історико-розважальна гра «Нащадки олімпійців!» - 6кл;
• Свято «І ти можеш стати олімпійцем!» – 8  клас;
• Урок - змагання малих олімпійських ігор «Від Олімпу до Олімпійської медалі» - 7-9 кл.;
• Олімпійське свято «Спорт, творчість, краса!»– 9 кл.;
    09.09.2020 року учні нашої школи прийняли активну участь у міській ранковій зарядці  та у змаганнях з допризовної підготовки молоді, присвячених Олімпійському тижню і Дню фізичної культури і спорту.
    Олімпійський тиждень надав учням змогу не тільки долучитися до світу сучасного спорту, але й згадати минуле шляхетної спортивної традиції, показати себе на високому рівні у фізичній підготовці – тож нікого не залишив байдужим. Ми ще раз побачили, що в нашому закладі навчаються сильні, спортивні та сміливі діти. Тож бажаємо всім спортсменам тільки перемог – як на спортивних майданчиках, так і за їхніми межами.

   Більше фото у Фотогалереї >>>

"Ми пам’ятаємо"       

                                   Гула,  стогнала і ревла земля, 
Сивіли в горі мати і кохана.
                                           В огні була Донеччина  моя —
Була війна жорстока. ІІ Світова…

   Минають роки, але пам'ять про жорстокі і страшні події воєнних років у ІІ Світову на Донеччині  не вмирає.    З нагоди річниці  вигнання нацистських окупантів із Донбасу  у Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 відбулася спільна  виховна  година «Ми пам’ятаємо» (8-Б і 10-А класи), на якій школярі вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, згадали історичні факти, переглянули документальну  хроніку, прослухали  пісні про героїзм і мужність солдат  ІІ Світової війни на території нашого краю.
Чернова Н.С.

 

Перший урок 2020-2021 н.р. 

Урочисто та святково відбувся перший урок в 4-Б класі у формі квесту на тему "З Україною в серці".

Захід розпочався з привітання директора закладу Самоздри О.В. та педагога-організатора Масло В.В.. Після радіолінійки діти, об'єднавшись в команди організовано вирушили до міського парку, де за маршрутними листами проходили випробування за локаціями: "Державні символи", "Народна мудрість", "Україна єдина", "Обереги", "Вікторина", "Танцювальна" та "Сюрпризна". Школярі складали прислів'я та за допомогою  пазлів карту України, згадали державні та народні символи нашої країни, відповідали на питання вікторини, влаштували флешмоб, а на останок отримали солодкий сюрприз із побажаннями.

Весело, яскраво, цікаво та корисно пройшло свято 1 вересня в класі. Діти получили масу позитивних емоцій, поглибили свої знання про Батьківщину.


  

Свято Першого дзвоника

Знову свята радісні хвилини, 
безліч вересневих привітань.
Здрастуй, школо! Ненька-Україна
Нас вітає всіх зі святом знань!


Перше вересня - початок навчального сезону, початок нових відкриттів. У цей день Новогродівський  опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7  знову  відкрив свої двері для учнів. На шкільному майданчику пройшла урочиста церемонія «В гостях у Фіксіків» для 46  першачків. На заході  з побажаннями виступила директор закладу Самоздра Ольга Вікторівна  Також, по традиції, дітям  перших класів  одинадцятикласники  пов’язали двоколірні краватки-один із символів Новогродівського   ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7.   Потім відбулася радіолінійка, на якій Ольга Вікторівна  привітала всіх з Днем знань і в класних кімнатах  розпочався Єдиний тематичний урок. 
Протягом дня для дітей і вчителів «працювали» фотозони,  створені  педагогом– організатором  Масло В.В. та членами  шкільного самоврядування «МІКС». Перше вересня закінчилося виховною годиною, на якій класні керівники розповіли про COVID-19 в Україні. 
                                                                                                     

Чернова Н.С.

Участь у міжнародному проєкті GoCamp online

У серпні учитель Задорожня Олена Володимирівна та учні Новогродівського ОЗЗСО I-IIIст.№7 долучилися до міжнародного проєкту GoCamp online -   найбільшого  англомовного  табору в Східній Європі, в якому волонтери зі всієї планети мотивують школярів вивчати іноземні мови та відкривають світ для дітей з усіх куточків України. 
Протягом двох тижнів учасники реалізовували  захоплюючі проєкти  та шукали артефакти онлайн, спілкуючись англійською мовою між собою та з іноземними волонтерами у комп’ютерних програмах Zoom та Discord. Серед завдань дуже сподобався  дітям челендж з копіювання картин  відомих художників, де потрібно було відтворити  найменші деталі із підручних засобів. А ще хлопці та дівчата власноруч виготовляли еко торбинки  зі старих речей.  Створення  онлайн коміксів теж припало до душі нашим учням. А скільки фантазії довелося дітям проявити, щоб змайструвати музичні інструменти та організувати шумовий оркестр!
Волонтери влаштовували дітям екскурсії онлайн, знайомили зі своєю культурою, заохочували спілкуватись англійською мовою. Так у наших школярів  з’я вились друзі з інших країн!
Свої цікаві моменти школярі викладали на платформі Padlet, де всі учасники обмінювались досвідом та ділились враженнями. Таким чином вони стали однією великою родиною, яка дружно і цікаво прожила цей час. 
GoCamp - сучасний формат літнього відпочинку, де використовуються нові методики викладання, в центрі яких  — інтереси й таланти дітей. За допомогою спеціально розробленої програми табору діти навчилися працювати в команді, спілкуватися в багатокультурному середовищі, критично мислити, бути толерантними до інших, а також отримали безліч позитивних емоцій і незабутніх вражень. 
Але пригоди на цьому не закінчуються. Табір GoCamp запрошує всіх до участі в наступному році!

День Державного Прапора

Щороку 23 серпня, за добу до святкування Дня Незалежності, Україна відзначає День державного прапора. Дата була обрана на згадку про події 1991 року, коли до будівлі Верховної Ради група народних депутатів внесла синьо-жовтий стяг.

Саме ж свято є відносно новим і було засноване указом другого президента України Леоніда Кучми "Про День Державного Прапора України" від 23 серпня 2004 року. Встановлене воно з метою виховання поваги громадян до державних символів України.

  

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень