A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Новогродівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІII ступенів №7 Новогродівської міської ради Донецької області

Новини шкільного життя ІІ семестр 2020-2021 н.р.

«1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!»

І живуть у пам’яті народу

Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни…

Із метою віддання данину пам’яті всім жертвам Другої світової війни 1939-1945 років, протягом тижня в Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 було проведено онлайн  інформаційно-просвітницькі заходи    під гаслом  «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!» («урок звитяги», виховні години, майстер-класи  з виготовлення червоних маків, онлайн-вікторини, перегляд презентацій, документальних фільмів) до Днів пам’яті та примирення, перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

                                                                                         Чернова Н.С.

35-і роковини Чорнобильської катастрофи

 

26 квітня 2021 року о 10 годині в міському парку відбувся мітинг-реквієм "Чорнобиль - дзвін пам'яті" з нагоди відзначення 35-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС. Літературно-музична програма, яку підготували учні 10-А та 9-А класів Новогродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст.№7, наповнила захід належною урочистістю й емоційністю. Протягом мітингу  присутні слухали історичну довідку щодо квітневих подій 1986 року,промовою-віршем про вирішення екологічних проблем закінчився цей захід. 
Хвилиною мовчання вшанували люди ліквідаторів наслідків аварії та поклали до підніжжя памятника загиблим героям-ліквідаторам ЧАЕС  квіти, як символ життя на землі і безмірної  вдячності.

До 35-х роковин Чорнобильської катастрофи 24.04.2021 проведено дистанційну годину спілкування у 9-А класі (класний керівник Авер'янова Ю.Г.) Під час проведення класної години на платформі Zoom було використано матеріали Google сайту «Дзвони Чорнобиля» Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Учні та учениці подивились «Уроки Чорнобиля для атомної енергетики», обговорили біологічні наслідки Чорнобильської катастрофи та згадали про подвиг ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Цю трагедію не можна забути, бо її відлуння людство буде відчувати ще довгі роки…

«Чорнобиль… Трагедія… Пам'ять…»

З метою розширення знань про трагедію віку – вибух на ЧАЕС, виховання любові до рідного краю, природи; виховання у дітей людяності, доброти та згуртованості. З учнями 9-Б класу Новогродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст.№7 проведено виховну годину в онлайн режимі. 

Також були проведені заходи в офлайн-режимі з використанням блогів класних керівників

Шевченківський тиждень
 

Ти нам залишив прагнення високі,
Шляхи священні, по яких іти
.
Твого сумління й мужності уроки
Ми бережем і будем берегти.

М. Палієнко

В історії кожного народу,  є людина, імя якої оповите невмирущою любов’ю. У нашій країні – це Тарас Григорович Шевченко. Його  безсмертна спадщина – одна з найбільших вершин людського духу. Шевченко для кожного українця – не просто народний поет, геніальний митець, прекрасний художник,  а й  національний пророк, апостол правди, заступник знедолених, провидець. 

З 09.03 по 12.03. у Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7  проходив Шевченківський тиждень.  Протягом  чотирьох  днів  учителями української літератури  були проведені  різноманітні заходи: уявна подорож життєвими та творчими стежками  Тараса, літературна вітальня «Шевченківський березень», вікторина «Стежками життя  і творчості Т.Г.Шевченка», урок, присвячений Т.Г.Шевченку «Кобзарева не змовкне струна», «Цікава граматика», квест «Наша мова калинова», урок-бесіда «І все-таки до тебе думка лине», присвячений Т.Г.Шевченку,  година спілкування «Т.Г.Шевченка - України син».

Шевченківський тиждень надав можливість учням і учителям  знову зануритися у  дивовижний та неповторний світ поезії Великого Кобзаря.                  

Чернова Н.С.

ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОГО ДОБРОВОЛЬЦЯ

                                                                         Не з примусу, а з доброї волі
Пішов за рідну землю воювати ти…


День українського добровольця — це свято людей, які  за покликом власного серця, стали на захист України.  Згідно законодавства,  День українського добровольця відзначається щорічно 14 березня.

З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також сприяння зміцненню патріотичного духу серед учнівської молоді у Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 відбувся цикл історично-інформаційних заходів:

  • виховні години;
  • години історії;
  • уроки-бесіди.

Дякуємо кожному, хто ризикуючи власним життям, з честю і гідністю виконує свій громадянський і військовий обов’язок!

Більше фото в Фотоальбомі >>>

                                                                        Чернова Н.С.

Лесі Українці - 150 років

25 лютого 2021 року виповнюється 150 років з дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) - видатної української письменниці та громадського діяча,  геніального митця і борця, однієї з центральних постатей національної культури.

З метою вшанування пам’яті Лесі Українки, популяризації її творчості, у Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7  було проведено низку заходів : літературні цікавинки «Наша Леся», урок-свято «Ти для нас не тільки   поетеса, а й добрий дух Волинської землі», виховна година «Ти себе Українкою звала».

Під час  заходів учні перейнялися  багатогранним творчим і життєвим шляхом української поетеси, її жагою до життя, героїзмом, безмежно міцною силою волі та щирою любов'ю до України.

Більше фото у Фотогалереї >>>

    

                                                                       Чернова Н.С.

«Наша мова калинова»

Ти велична і проста.

Ти стара і вічно нова.

Ти могутня, рідна мово!

І. Багряний

    21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року на тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. В Україні його відзначають з 2002 року.Відтоді це свято стало ще одним днем пошанування рідної мови в нашому освітньому закладі. З метою зміцнення державотворчої функції української мови  в 10-А класі пройшов захід "Наша мова калинова". Під час свята діти декламували  вірші про мову, співали українські пісні, дивилися відео, ознайомилися з цікавими фактами про мову  і «поринули у віртуальну подорож». Хочеться вірити, що цей захід змусив кожного присутнього  замислитися над тим, яку величезну роль у нашому житті відіграє рідне слово, адже  мова —  носій прекрасних традицій і звичаїв. Ось чому кожен з нас повинен любити та шанувати, берегти  та передавати  її з покоління в покоління! 

 Чернова Н.С.

День пам’яті Героїв Небесної Сотні

                                                               А сотню вже зустріли небеса…

День пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». У п’ятницю 19 лютого у Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 відбулася Єдина патріотична виховна година, на якій учні і вчителі згадали трагічні події 2014 року, переглянули  відеофільм, прочитали вірші,  хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні.

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 32 роки тому в Афганістані закінчилася десятилітня військово-політична спецоперація , участь у якій взяли 160375 військовослужбовців – вихідців з України, 3360 з яких – загинули, 72 – пропали безвісти, 3560 – стали інвалідами. З нагоди цієї дати у нашому закладі  пройшли тематичні заходи:  історичні хвилинки, уроки-спогади, виховні години.

   Чернова Н.С.

Тиждень Безпечного Інтернету

В рамках Тижня Безпечного Інтернету у Новогродівському опорному закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №7 було проведено: 

а) Інтернет-захід від Програми академій Cisco та провідних університетів України  за підтримки Інституту модернізації змісту освіти для школярів (10-11 класи). З 1 лютого до 1 березня 2021 Вашим учням пропонується: протестувати безпечність своєї поведінки в цифровому світі – пройти короткий тест; перевірити знання основних термінів з Кібербезпеки Course: SID Challenge 2021 (Житомирська політехніка) (netacad.com)

б) Участь учнів (8-9 класів) у онлайн-проєкті «Про кібербулінг для підлітків». Проєкт Міністерства цифрової трансформації України за підтримки ЮНІСЕФ в Україні Про кібербулінг для підлітків (diia.gov.ua)

в) Участь педагогів у онлайн-проєкті «Кіберняні». Спільний проєкт Міністерства цифрової трансформації України, компанії з кібербезпеки 10Guards, компанії Cyberlab і компанії Moneyveo  Кіберняні (diia.gov.ua)

г) Всеукраїнський інтернет-конкурс до 20-ї річниці акції «День без мобільного телефона» (5-7 класи). Отримано сертифікати та дипломи.

д) Класні керівники провели виховні години «Мій Безпечний Інтернет», «Кібербулінг та підлітки», «Безпека в Інтернеті».

  

День пам'яті Героїв Крут

                                                                                   Ще юнаки, ще майже діти
А навкруги і смерть і кров…

     День пам'яті Героїв Крут щорічно відзначають 29 січня. Це дуже важлива дата для України. Цього дня вшановують пам'ять молодих захисників УНР, які віддали своє життя за свободу та незалежність рідної землі у далекому 1918 році поблизу станції Крути в Чернігівській області. Тоді  загін з 400 студентів і бійців вільного козацтва вступив у бій з 4-тисячним підрозділом Червоної гвардії.
    На вшанування пам'яті Героїв Крут у Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 відбувся цикл  історично-інформаційних заходів: виховні години, усні журнали, уроки-бесіди, на яких учнів ознайомили з трагічною сторінкою нашої історії і розкрили значущість цієї події для українців.
    Події під Крутами – це урок для теперішньої України. І ми повинні завжди пам’ятати  300 «мучнів українських», які пішли в безсмертя!

 

 Чернова Н.С.

27 січня - День пам’яті жертв Голокосту 

Голокост – всього одне лиш слово,
 Та його сенс – пекучий болі жар, 

Вбивали всіх!.. старого і малого, 
І мало хто життя порятував.

 Голокост - переслідування та масове знищення осіб єврейської та ромської національності.
Наймасштабнішою акцією в історії Голокосту стали масові вбивства євреїв у Бабиному Яру Києва. Тільки за два дні – 29-30 вересня 1941 року нацистами було знищено біля 34 тисяч осіб.
З метою увічнення пам'яті про одну з найтрагічніших сторінок Голокосту - масового вбивства євреїв України, вшанування жертв злочинів, скоєних нацистами під час окупації нашої столиці, у Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 було проведено жалобні заходи  просвітницького характеру: перегляд документального фільму« Крик чорнозему »,урок-бесіда « Людський вимір життя», виховна година «Голокост:чужого горя не буває», усний журнал «Шляхами Холокосту», тематична бібліотечна виставка літератури «Трагічні сторінки історії».
Голокост-це трагедія всього людства, відбулася вона і на нашій землі, тому українці  не мають права забувати про неї! Дивись фотоальбом заходів >>>

  
                                                                                           Чернова Н.С.

День Соборності України

З метою виховання національної свiдомостi учнів,  поглиблення знань про історичний факт-проголошення  Акту Злуки українського народу, виховання глибокої поваги та любові до Батьківщини, у закладі 22 січня до Дня Соборності України,  відбулися онлайн-заходи: історичні хвилинки та вікторини, на яких учні ознайомилися з інформаційним матеріалом, і перевірили свої знання з історії.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень