A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Новогродівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІII ступенів №7 Новогродівської міської ради Донецької області

Національно-патріотичне виховання молоді ІІ семестр 2022-2023 н.р.

День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок російської агресії

Запрошуємо відвідати віртуальний меморіал «Маленькі янголи»
4 червня ми будемо відзначати скорботний день – День пам'яті дітей, загиблих в результаті російської збройної агресії проти України. До цього дня Донецька обласна Мала академія наук створила віртуальний меморіал «Маленькі янголи», який містить інформацію про 76 загиблих дітей Донеччини: https://sites.google.com/view/deceased-children/04_06_23 
Ми розуміємо, що маленьких безвинних жертв набагато більше. Станом на 2021 рік, коли Верховна Рада України ухвалила постанову про відзначення цієї пам’ятної дати, тільки за офіційними даними на території Донецької та Луганської областей з 2014 року загинуло 240 дітей, 56 – пропали безвісти. 
За даними Офісу Генерального прокурора України станом на ранок 6 травня 2023 року внаслідок російської повномасштабної збройної агресії у 2022-2023 рр. постраждало понад 1444 дитини, зокрема загинуло 480 дітей, отримали поранення різного ступеню тяжкості 964 дитини. отримали поранення різного ступеню тяжкості. Найбільше дітей - 455 осіб - постраждало в Донецькій області.

День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня насичений різноманітними датами та подіями день в українській історії. На жаль, серед свят є дата, яку ми згадуємо із сумом. 
Починаючи з 1994 року, в Україні 18 травня є Днем скорботи і пам’яті жертв депортації кримських татар, а з 2016 року – День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, згідно з постановою Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року «Про визнання геноциду кримськотатарського народу». 
З 18 травня 1944 року приблизно 200 тис. кримських татар депортували з рідного півострова, а за кілька днів увесь народ був позбавлений батьківщини. 

День Добровольців України 

Вітаємо всіх Добровольців України! Дякуємо Вам за силу духа і незламність віри, за мужність і бажання зберегти Гідність і Свободу рідного народу та цілісність країни!  Слава Добровольцям!

6 березня 2003 р. Верховна Рада України ухвалила
Закон «Про Державний Гімн України»

Згідно ст. 1 Державним Гімном України є національний гімн на музику М. Вербицького зі словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського в такій редакції:

«Ще не вмерла України і слава, і воля, 
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля. 
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці. 
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів: 
Душу й тіло ми положим за нашу свободу, 
І покажем, що ми, браття, козацького роду».

⏳Перша музична символіка нашого народу сягає часів Київської Русі. Тоді роль державного гімну виконували бойові заклики та пісні, які створювали патріотичні настрої перед битвами. 

Загальноукраїнського характеру набула пісня на слова Тараса Шевченка «Заповіт», яку у 1868 р. Микола Лисенко поклав на музику. З того часу поширюється традиція слухати спів «Заповіту» стоячи. Крім нього, часто виконуються також “Боже великий, єдиний, нам Україну храни (муз. М. Лисенка, сл. О. Кониського).

Своєрідними військовими гімнами стали й пісні «Ой, у лузі червона калина», «За рідний край», марш «За Україну, за її волю» та інші.

Український національний та державний гімн - пісня «Ще не вмерли України ні Слава, ні Воля» був створений у 60-х роках ХІХ ст.

📝Слова національного славня (гімну) «Ще не вмерли України ні Слава, ні Воля» написав на початку 60-х рр. ХІХ ст. відомий український поет, етнограф, фольклорист, Павло Чубинський (1839-1884).

Уперше слова гімну були опубліковані у львівському журналі «Мета» (1863) й дуже швидко вони стали популярними серед інтелігенції, студентів, гімназистів. Певний час їх навіть приписували Т. Шевченку. 

🎵Автором музики був греко-католицький священик, композитор і диригент Михайло Вербицький. В 1864 p. Львівський український центр показав спектакль письменника К. Гейнча «Запорожці». Тут уперше було виконано пісню «Ще не вмерло Запорожжя», яку із захопленням зустріла публіка. Це була музика М. Вербицького – мелодія майбутнього Гімну України. 

📑Упродовж багатьох років пісня «Ще не вмерли України ні Слава, ні Воля» виконувала функцію національного гімну, але тільки 15 січня 1992 р. вийшов історичний Указ Президії Верховної Ради України «Про державний Гімн України».

26 лютого – День спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя
Третій рік поспіль ми відзначали цей важливий для всієї України та українського народу день на офіційному рівні, адже Президент України Володимир Зеленський запровадив його офіційний своїм указом.
Про те, як це було краще слухати з першоджерел. Тому перегляд та обговорення документального фільму "Крим: як це було?" - найкращий спосіб донести до наших учнів реальну картину подій та сформувати об'єктивне розуміння вже історичних подій.
" src="https://img1.blogblog.com/img/video_object.png" style="cursor:move; background-color:#b2b2b2; width:560px; height:315px" />

Річниця повномасштабного вторгнення ворожих військ рф на територію України

Бійці Новогродівського ТРО сьогодні говорили про події 24 лютого 2022 року, та й про весь цей період до сьогодні з учнями 6-Б класу. Разом з дітьми вони заспівали Гімн України та вшанували пам'ять загиблих українців від рук ворога. 
Говорили про любов до своєї країни, повагу до історичного минулого, нескореність та незламність української нації. Бійці розповіли наскільки їм допомагає підтримка дітей - їх листи, малюнки, обереги. 
А ще учні пригадали найвідоміші фрази та події, які увійшли в наше життя - про банку огірків, якою збили дрон, про те , як селяни трофеїли танки, про Азовталь, Стефанію та джавеліни. А ще разом співали "Ой , у лузі..".
Наостанок склали спільну карту мрій. І найголовніша - перемога!

Традиційна щотижнева виховна година з педагогом-організатором сьогодні проведена для учнів 10 та 11 класів. Тема зрозуміла - річниця повномасштабного вторгнення ворожих військ рф на територію України. 
Валентина Масло разом з учнями пригадала буремні події цього року, обговорили важливу тему - причетності кожного до загального вкладу в перемогу. Не обійшли увагою й тему фейків, які поширює ворожа пропаганда. Приємно розуміти, що наші діти чітко розрізняють правду й фейк. 
Згадали добрими словами та вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя, боронячи рідну країну.

Міжнародний день рідної мови

Про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 1999 року в Парижі. 
Дата свята відноситься до трагедії, що сталася в Бангладеші 21 лютого 1952 року. Там у ході сутичок з пакистанською поліцією було розстріляно учасників акції , які виступали за визнання державною мовою — бенгальську.

ЯК ПАРОСТЬ ВИНОГРАДНОЇ ЛОЗИ
Плекайте мову. Пильно й ненастанно
Політь бур'ян. Чистіша від сльози
Вона хай буде. Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям.

День вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні

Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. У цей день згадують про подвиг учасників Революції гідності 2013–2014 років та вшановують пам’ять загиблих під час протестів. 
Революція гідності є однією з наймасштабніших подій у історії України. Однак у боротьбі за права людини та громадянина, демократію і свободу українці заплатили високу ціну – 107 загиблих Героїв Небесної Сотні. 
Серед них – представники різних професій, віку та статей, які приїхали з різних куточків України й навіть з-за кордону. Наймолодшому із загиблих, Назарієві Войтовичу, було лише 17 років, а найстаршому учаснику Революції гідності Іванові Наконечному – 82 роки. 
У день пам’яті про Героїв пам’ятатаємо про те, що “ми не маємо права опускати руки тоді, коли їх не опустили ті, хто були до нас”.

День Державного Гербу України
Щороку 19 лютого українці відзначають День Державного Герба України. 
💠Наша держава має 3 офіційні символи – Державний Герб, Державний Прапор та Державний Гімн. Саме вони є уособленням українського народу. 
💠 Цікавий факт. 
Найбільший тризуб знаходиться на території Івано-Франківської області. Його виклав один із воїнів УПА на місці боїв повстанської армії із загонами НКВС. Гербу, який викладено з білого гірського каменю, вже понад 70 років. 
💠Тризуб – це відголос історії нашої нації та символ боротьби за суверенітет нашої Держави. Кожен патріот та свідомий українець схиляє голову перед гербом своєї країни. Тим самим він схиляє голову перед своїми пращурами, які брали участь в розбудові нашої країни та відстоювали її самобутність і незалежність.

Нагадаємо, що його витоки сягають сивої давнини: тризуб був родовим знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах. 
Сьогодні на виховних годинах у 9-А, 4-А, 1-А та 4-Б класах говорили саме про те, що об'єднує українців від віночка, верби та калини. Бо головні символи держави - прапор, гімн та герб - це найважливіші атрибути кожної нації, кожної самостійної та незалежної країни.

 

День єднання України

Ранковими зустрічами єднання розпочали сьогодні наш навчальний день. Традиційний гімн та хвилина мовчання за загиблими оборонцями та визволителями рідної країни. Об'єднані однією думкою, однією мрією учні та вчителі нашого закладу висловлювали слова щирої дяки та захоплення тими, хто упродовж століть виборював мирне життя, свободу та волю.
Більше світлин і Фотоальбомі >>>

День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День пам’яті воїнів-інтернаціоналістів День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Афганська війна була останньою з великих імперських авантюр Радянського Союзу. Через горнило радянсько-афганської війни пройшло понад 160 тисяч українців. Понад 3 тисячі солдат загинули у чужій 10-річній Афганській війні, десятки вважаються зниклими безвісти або тими, хто потрапив у полон, інші – скалічені навіки морально та фізично: поранення отримали більш ніж 8 тисяч українців, з них майже 5 тисяч повернулися додому інвалідами. Попри те, що Україна визнала цю війну Радянського Союзу агресією проти Афганістану, вояки-українці, котрі брали в ній участь, прирівняні до учасників бойових дій – осіб, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини.Тоді це називали «виконанням інтернаціонального обов’язку». З кожним роком все далі і далі історія віддаляє нас від вогняних років афганської війни. Але час не підвладний викреслити з нашої пам’яті героїчні подвиги, приклади мужності та вірності військовому обов’язку, які продемонстрували тисячі відданих синів і дочок України, долею одягнених у солдатські шинелі. Занадто дорога ціна була сплачена за війну, однак будь-яка війна не варта навіть одного втраченого людського життя. В очах воїнів-інтернаціоналістів навіки викарбуваний біль втрати, останній подих товариша. Кривава посмішка війни, тяжкий подих смерті, не всі живі, та той хто живий – знає надто велику ціну війни. Воїни не розповідають про воєнні події, лише скляні очі переказують нам трагедію війни і людський біль та безкінечну біду, щохвилинний ризик своїм життям. Крім афганців, цього дня вшановують і інших військових, які брали участь у різних війнах в часи СРСР та незалежної України. У період незалежності в миротворчих операціях за межами країни загинуло 49 військових. З самого початку війни на сході України тисячі афганців та ветеранів інших війн добровільно виступили на захист рідної землі від російських загарбників. У цей скорботний день Україна схиляє голову перед своїми синами, що воювали та загинули в 16-ти країнах світу.

День пам'яті Героїв Крут

29 січня в Україні відзначається День пам'яті Героїв Крут. У цей день ми згадуємо про юнаків із 1-ї Української військової школи імені Богдана Хмельницького та Студентського куреня імені січових стрільців, які в далекому 1918 році мужньо обороняли УНР від більшовицьких військ. Пропонуємо більше дізнатися про обставини бою під Крутами за допомогою: 
1) онлайн екскурсії до Меморіального комплексу «Пам'яті Героїв Крут»: https://storymaps.arcgis.com/.../4dac8663c20948ffbe9e7e8b...
2) відеовиступу-презентації, підготовленого Дергачовою Алісою (Верхньоторецький НВК Очеретинської ВЦА) у межах проміжної сесії - конференції: https://youtu.be/RK47-j_shCA 
За цим посиланням на онлайн-вікторину можна перевірити свої знання про Героїв Крут: https://learningapps.org/watch?v=p5etcib7j23 . Зверніть увагу! Для отримання сертифікату треба внести до синього прямокутника register своє прізвище та ім'я.

27 січня — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня вся планета сумує за загиблими та шанує живих, згадуючи про жертви Голокосту. Цей день проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.


27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту.Запрошуємо вас відвідати віртуальну виставку «Бабин Яр: пам'ять на тлі історії». 
Інструкція «Як користуватися матеріалами виставки»: 
Крок 1: перейдіть за посиланням https://memory.kby.kiev.ua/ на сайт проєкту, клікніть на напис «Віртуальна виставка».
Крок 2: Ви потрапили у вступний розділ виставки. Подивиться 3D панораму. Натисніть на вікно у верхньому правому кутку та прослухайте коментар екскурсовода.
Крок 3: натисніть на жовту крапку на схемі виставки (у нижньому лівому кутку) та перейдіть до наступного розділу. Зверніть увагу, що краще обирати наступну крапку / розділ за годинниковою стрілкою.

22 січня - День Соборності України
У цей день в 1919 році відбувся Акт возз’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. Це свято має величезне історичне та політичне значення для суверенітету нашої держави.

Лунає пісня солов'їна 
І вітер віє степовий.
Моя соборна Україна
Знов зустрічає день новий.
Послухай, брате-українцю,
Хоч історично склалось так,
Що територія різниться,
Одна земля у нас, однак.
Ми з вами – це одне єдине,
Ми – це родина: ти і я.
Дві сторони у України,
Та Україна в нас одна.
А ми усі сини і дочки,
Неначе в морі кораблі,
Розкидані по всіх куточках
Всеукраїнської землі.
А наша єдність нездоланна,
Бо в нас тече козацька кров.
За скільки літ нас не здолали,
А отже вистоїмо знов.
Яка ж вдалась сьогодні днина!
Що хочеться співать пісень
Моя соборна Україна
Знов зустрічає новий день.
 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень