A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Новогродівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІII ступенів №7 Новогродівської міської ради Донецької області

Новини шкільного життя ІІ семестр 2019-2020 н.р.

Червень 2020 року

День  скорботи  і  вшанування  пам’яті  жертв  війни  в Україні

Згідно з Указом Президента України № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року, з метою   всенародного   вшанування  пам’яті  синів  і  дочок українського народу,  полеглих   під   час   Другої світової війни, 22 червня щорічно відзначається як  День  скорботи  і  вшанування  пам’яті  жертв  війни  в Україні.
Цього дня 1941 року попри таємну угоду про ненапад (пакт Молотова-Ріббентропа 1939 року) та військово-економічну співпрацю із СРСР нацистська Німеччина та її союзники атакували радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як складова частина Другої світової війни. Її бої стали одними з наймасштабніших у воєнній історії ХХ століття.
Залежність обох воюючих сторін від українського економічного, сировинного потенціалу зумовила вкрай безкомпромісний, гранично-кривавий характер бойових дій на нашій території. Загалом протистояння між Німеччиною та СРСР на території України не припинялося впродовж 40 місяців. Через це Україна зазнала великих людських і матеріальних втрат. Зокрема, на її території загинуло від 8 до 10 мільйонів людей, із них цивільного населення  –    близько 5 млн. жінок, старих, дітей. 2,2 мільйона українців було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини. 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.
Великих людських втрат зазнав за часи Другої світової війни Донецький регіон. За переписом 1939 року на території нашої області мешкало 3,1 млн осіб. На 1 грудня 1943 року населення становило близько 1,577 млн. мешканців. тобто скоротилося на 1,5 млн. осіб.
Зокрема, за часи нацистської окупації на території Донецької області функціонувало 47 таборів радянської військовополонених. Через погані умови утримання смертність серед військовополонених була надзвичайно високою.
Протягом 1941-1942 років було знищено 25 133 осіб – більше третини довоєнної чисельності мешканців Донеччини єврейської національності.
Під час Другої світовой війни остарбайтерами стали понад  252 239 донеччан, або 8% від населення області у 1939 році.

Тому цього дня 22 червня вшануймо пам’ять всіх, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні!

Травень 2020 року

75-річниця депортації кримськотатарського народу

18 травня в Україні та світі згадують про жертв депортації кримськотатарського народу з Криму в 1944 році. Того дня до Середньої Азії з півострова був відправлений перший ешелон з кримських татарами (більше 180 тисяч людей).
Напередодні цієї скорботної дати класні керівники нашого закладу провели дистанційно тематичні лекції і єдиний урок. Під час підготовки вчителі використовували методичні рекомендації Українського інституту національної пам’яті.

День Європи

День Європи — свято, що відзначається 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом, а також офіційно в Україні щорічно у третю суботу травня з 2003 року.
Задля поширення знань про європейські країни,  формування почуття європейської єдності, знаходження спільних цінностей, подібностей культур, традицій  — учасниками шкільного євроклуба було створено презентацію-вікторину до святкування  Дня Європи в Україні, проведено віртуальні подорожі європейськими країнами за допомогою Google Arts&Culture, переглянуто відеофільм  «Європейські цінності».
    

 День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги)

З метою гідного вшанування подвигу українського народу в Другій світовій війні, його вагомого внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції, засвідчення поваги до всіх борців проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів у нашому закладі напередодні Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні були проведені (дистанційно) заходи.

Вітаємо переможців!

Джебженяк Л.Ю., Смолякова Л.Л. підготували переможців (ІІІ місце) у онлайн змаганнях «Мама, тато, я — спортивна сім’я» команда «СпорТАК»

Квітень 2020 року

Заходи  в Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ст.№7 до Дня охорони праці

Щороку  в  Україні відзначається  День охорони праці. Девіз Дня охорони праці у 2020 році «Зупинимо пандемію: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя». Працівники та учні закладу долучилися до Всеукраїнського свята та провели ряд заходів на актуальну тематику. Проведений «Усний журнал», поширені листи-інформації, переглянуто тематичні  презентації. Класними  керівниками був проведений онлайн-лекторій для батьків.  В закладі забезпечено профілактичні  протиепідемічні заходи.  Проведений онлайн «Круглий стіл» виявив обізнаність серед учнів та працівників закладу щодо небезпечності інфекційної хвороби та дотримання санітарних норм  під час карантину.
ЗВЕРНЕННЯ Організаційного комітету з підготовки та проведення Дня охорони праці в Україні у 2020 році. Ознайомитися >>>

26 квітня – День Чорнобильської трагедії

Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам’ять, це наш нестерпний біль.
Чорнобильська катастрофа – техногенна екологічно-гуманітарна катастрофа. Спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин.
У цей день вчителі та учні нашого навчального закладу сумують з усією Україною.
Класні керівники закладу провели виховні години (дистанційно) приурочені Чорнобильській трагедії:
http://sokolenkoyuliya.blogspot.com/
https://padlet.com/2017nataivanova/ul47kzqkns2p
https://urokinformatiku.blogspot.com/p/7_22.html
http://svithimi.blogspot.com/p/8_26.html
https://zosh7chernova.blogspot.com/p/blog-page_7.html

Березень 2020 року

Вітаємо з перемогою!

Щиро вітаємо Варенінову Валерію Валеріївну, ученицю 9 класу, за зайняте ІІІ місце в ХІІІ Міжнародному конкурсі з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів! Дякуємо керівнику її науково-дослідної роботи Соколенко Юлію В’ячеславівну за підготовку призерки!
Бажаємо Вам міцного здоров’я, наукових відкриттів та успіхів у просторі пізнання і творення українського світу!

Поет, художник, борець

  

Минають роки і сторіччя, відходять у небуття покоління людей, змінюються їхні звичаї, вірування та погляди, а великі надбання мистецтва надовго переживають своїх творців. До таких скарбів світового значення належать і творіння великого генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка.
06.03.2020 в 11-А класі відбувся позакласний захід  «Поет, художник, борець», присвячений творчості Т.Г. Шевченка. Учні переглянули мультимедійну презентацію про життєвий шлях Кобзаря; відгадували ребуси, у яких зашифрували улюблену поезію митця за допомогою символів і малюнків; провели літературну вікторину; висловлювали  своє бачення щодо творчості Шевченка.
Ми повинні вчитуватись у  його слова, шукати  дороги, йти нею, щоб щастям і миром пломенилась наша ненька-Україна.

    Шебанова Анастасія, учениця 11-А кл.

V обласний фестиваль етнічних та національних мов і культур «Мови різні – душа одна»

04 березня 2020 року в Палаці культури та техніки ПрАТ «НКМЗ» (м. Краматорськ) відбувся V обласний фестиваль етнічних та національних мов і культур «Мови різні – душа одна».
Мета фестивалю: сприяння міжнаціональному миру, міжконфесійній злагоді та інтеркультурному діалогу в області; підтримка, розвиток та збереження матеріальної й духовної національно-культурної спадщини, традицій, звичаїв та побуту етнічних груп і національних спільнот. Цьогоріч фестиваль підтримував також ідеї сталого розвитку для формування екологічної грамотності, екологічної свідомості Донеччини. Тому учасники номінації «Виставка декоративно-ужиткового мистецтва» презентували вироби із вторинної сировини.
Громада міста Новогродівки також приєдналась до цього фестивалю.
Учитель трудового навчання Новогродівського ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 Колосовська Н.А. представила в’язані гачком вироби, які виготовила із вторинної сировини — поліетиленових пакетів для сміття. Це різні за призначенням, креативні і в той же час корисні вироби, якими можна користуватися в повсякденному житті, вони зручні і практичні, не вимагають додаткового догляду та можуть служити тривалий час. А саме головне — якщо ми дамо друге життя побутовим відходам, то цим врятуємо від забруднення нашу планету. Адже гаслом заходу стали слова: «Від екології душі – до екології планети».
Після завершення свята в серцях учасників залишились тепло та ніжність, добро та радість від спілкування, бо мови у нас різні, а душа одна!

  

Лютий 2020 року

Екскурсія до ПриватБанку

28 лютого відбулася екскурсія в ПриватБанк в рамках профорієнтаційної діяльності з учнями Новогродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст.№7. Інтерактивні вправи, розгадування ребусів, вікторина дозволили більш глибоко зануритися в світ професій, більше дізнатися про банківську справу.

   

Вітаємо з перемогою!

15.02. 2020 відбувся третій етап обласного Конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН учнівської молоді а саме захист науково-дослідницьких робіт.
Новогродівський ОЗЗСО І-ІІІ ст. № 7 представляли Євсєєва Олеся, учениця 10 класу з роботою на тему «Церква як об’єкт державного терору в умовах голоду 1932-1933 рр. на Донеччині» (секція «Теологія, релігієзнавство та історія релігії», науковий керівник Гаврилова Л.Г.) та Данькова Олеся, учениця 11 класу з роботою «Вплив електронних сигарет на здоров’я людини» (секція «Хімія», науковий керівник Аверянова Ю.Г.)
За підсумками всіх етапів Конкурсу Данькова Олеся посіла ІІІ місце, Евсєєва Олеся – І місце.
Вітаємо з перемогою талановитих дослідниць та їх керівників!
Мала академія наук сприяє пошуку та підтримці обдарованої молоді, є стартовим майданчиком до нових відкриттів, сходинкою на шляху до самовдосконалення кожної особистості.
Бажаємо нашим переможницям цьогорічного конкурсу-захисту не зупинятися на досягнутому, нових  звершень і успіхів на шляху до нових знань, а Євсєєвої Олесі – перемоги на Всеукраїнському етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України!

 

Міжнародний  День рідної мови   


                                                                       По-своєму кожна пташина співає.
По-своєму кожен народ розмовляє.
У мене й народу мого – українська
Є мова чудова, своя, материнська…

    Кожного року 21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Свято  було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
Наш заклад теж  щорічно святкує Міжнародний день рідної мови. 21.02.2020 — відмічений великою кількістю заходів, які були підготовленні вчителями української мови та літератури і  класоводами.
Любіть українську мову, плекайте рідне слово!

 

ЧЕРНОВА Н.С.

Памятний день

Хто вмирає в боротьбі — в серцях живе повіки!

    20.02 – пам’ятний день, коли ми вшановуємо  подвиг Героїв Небесної Сотні. З метою  віддання  шани громадянському подвигу, вшанування патріотизму і мужності людей, які виступили на захист демократичних цінностей у Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7  відбулися наступні заходи:
— виховна година «Небесна сотня – то в душі вогонь»;
— бібліотечна виставка «Ми пам’ятаємо»;
— акція «Свічка пам’яті ангелам Небесної сотні»;
— інформаційні хвилинки   «Нам є ким пишатися»;
— перегляд відеороликів про події на Майдані під час Революції гідності, документальних фільмів: «Майдан», «Зима, що нас змінила» та інші заходи.

 

Герої не вмирають. Вони відлітають від нас у небесну блакить

          Майдан завмер. Молитва і сльоза. Нестерпна біль. Світла пам’ять! Цього року шоста річниця однієї з найстрашніших сторінок української історії: жорстоких зіткнень в Києві 18-20 лютого, кульмінацією яких став розстріл беззбройних активістів Євромайдану на вулиці Інститутській. Внаслідок цих подій загинуло понад 100 людей, більше тисячі отримали поранення.
Учні нашої школи 7-б, 8-б, 6-а, 11-а, 8-а, 10-а класів під керівництвом учителя історії Гаврилової  Л.Г. провели відкриті обговорення  подій Революції Гідності під назвою «Наші ангели на сторожі пам‘яті», «Ми не маємо права забувати…», «Наш великий сум і вдячність…», «Вічна пам‘ять героям…» Ми приєдналися до акції «Ангели пам’яті», присвяченої  пам’яті героїв Небесної сотні.  Спілкування вийшло сердечним, зворушливим  і хвилюючим, зі сльозами на очах.

    

В  5-А  класі було  проведено тематичний захід,  присвячений трагічним подіям Євромайдану.  Школярі  ознайомилися із історичним та суспільним значенням Революції гідності, короткими життєписами деяких героїв Небесної Сотні, розкрили  суть подвигу Небесної Сотні, вшанувати героїзм українських захисників і тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України.

День вшанування учасників бойових дій

Минають дні, ідуть роки.
Життя листки перегортає.
А біль Афгану – навіки,
В душі чомусь не замовкає.

15.02  День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.  З метою розширення знань   про історичні події афганської війни  працівники нашого закладу  відвідали  мітинг, який проводили викладачі Новогродівського ЗЗСО №10 ім Т.Шевченка ,а також  поклали квіти до пам’ятника воїнам-афганцям і  прослухали промову директора Самоздри О.В. з нагоди пам’ятної  дати.

                                      

ЧЕРНОВА Н.С.

Співробітництво Україна – НАТО

У Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ст. №7 відбулися заходи з питань євроатлантичної інтеграції України. Була організована виставка «Партнерство заради миру», перегляд та обговорення фільму «Пишемо історію. Україна – НАТО», проведено засідання учасників шкільного євроклубу.
Питання партнерства між  нашою державою  й  НАТО є актуальним для кожного громадянина України. Тому засідання шкільного євроклубу (23.01.2020) було проведено з метою надання основних відомостей  щодо діяльності НАТО  та обговорення майбутніх перспектив співпраці. Євроклубівці переконалися, що Україна є надійною  країною-партнером НАТО, яка бере участь у всіх основних поточних миротворчих місіях.  Українські миротворці були залучені до виконання завдань у складі Міжнародних сил безпеки в Косові, Тренувальної місії НАТО в Іраку, Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані (МССБ).
Сьогодні Україна та НАТО активно співпрацюють у плані підтримання безпеки та стабільності на євроатлантичному просторі.

 

Січень 2020 року

День пам’яті героїв Крут

На Аскольдовій могилі
Поховали їх –
Тридцять мучнів українців.
Славних, молодих…

Це  відомі слова з вірша П. Тичини «Пам’яті тридцяти». Вони присвячені молодим українцям, які загинули у бою під Крутами 29 січня 1918 року. Ця подія стала  праобразом мужності та відваги для нашого народу.
Вшановувати пам’ять Героїв Крут в Україні на державному рівні почали в 2004 році. У 2006 році біля залізничної станції «Крути» було зведено меморіал пам’яті героям, а в 2012 році на Аскольдовій могилі встановили пам’ятний хрест Героям Крут.
29 січня 2020 р. в Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 відбувся історичний екскурс на тему «…Душу й тіло ми положим!»
Учителі ознайомилися з історичним підґрунтям цієї події, з оцінкою відомих істориків трагедії бою під Крутами.

 

Всесвітній день екологічної освіти

26 січня відзначається Всесвітній день екологічної освіти (The World´s Environmental Education Day) Екологічна освіта та виховання має вирішальне значення для сприяння сталого розвитку та підвищенню потенціалу населення для участі в питаннях, пов’язаних з охороною навколишнього середовища і розвитку. Всесвітній день екологічної освіти є можливістю досягнення масивної сенсибілізації для захисту нашої природної спадщини.
Учні Новогродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №7 долучилися до Всесвітнього дня екологічної освіти. Протягом тижня відбувалися екопрезентації, конференції, захисти екологічних проектів, створювалися еко-листівки. Під час уроків природничих дисциплін демонструвалися інформаційно-пізнавальні відеоролики, проводилися бесіди, вікторини та інтерактивні ігри для формування екологічної свідомості і поведінки.
Сучасна молодь є небайдужою до екологічної ситуації рідного міста, своєї країни та планети в цілому та розуміє відповідальне ставлення до збереження природних ресурсів і навколишнього середовища!

 

День Соборності України

День Соборності України — свято, яке відзначається щороку в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві. З метою поглиблення знань учнів про історію виникнення свята, формування у підростаючого покоління почуття патріотизму, рис громадянина України, поваги до історії українського народу, виховання національної свідомості школярів, протягом трьох днів у нашому закладі відбулася низка заходів присвячених Дню Соборності України: усний журнал, історичний квест, конкурс малюнків, тематичні класні години.

   ЧЕРНОВА Н.С.

З когорти відомих

17.01.2020р. відбувся тематичний захід в 11-Акласі, присвячений 85-річчю від дня народження відомого  поета В. Симоненка. Учні пригадали та переглянули відео про основні віхи життя  й творчості митця, декламували  вірші славетного поета, уривки з прозованих творів, провели літературну вікторину за творами В.Симоненка, відкрили його для себе не лише як літератора, журналіста, але як Людину.
Його творчість живе, їй відкритий шлях до юнацьких сердець, до народу, до України, яка навіки увінчала поета своєю любов`ю.
 Шебанова А., учениця 11-Акл.

Інженерний тиждень у Новогродівському ОЗЗСО І-ІІІ ступенів №7

З 13 січня по 17 січня 2020 р. Новогродівський ОЗЗСО І-ІІІ ст. №7 проводив Інженерний тиждень. Наш заклад і 707 шкіл України в цьому році в перше брали участь у цьому масштабному заході.
Цей проєкт для учнів молодших, середніх та старших класів, покликаний зацікавити учнів наукою і дати їм поштовх до розвитку власного інженерного потенціалу.
На тиждень класи перетворилися на мейкерські та дослідницькі лабораторії, щоб зацікавити учнів наукою і дати їм поштовх до розвитку власного інженерного потенціалу. Школярі разом із учителями-наставниками виконували проекти з фізики, хімії, біології, геометрії, астрономії, екології. Діти були у захваті від того, що зробили своїми руками!

Більше статей та фотографій можна переглянути на сторінці групи Новогродівського ОЗЗСО І-ІІІ ст. №7

  

  

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень