A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Новогродівський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІII ступенів №7 Новогродівської міської ради Донецької області

​​​​​​​Новини шкільного життя І семестр 2019-2020 н.р.

Грудень 2019

Тиждень права

       Одним із завдань сучасної шкільної  правової освіти є вміння учня орієнтуватись у величезному потоці інформації. Навчити цього лише на уроці  правознавства просто неможливо, тому в школі щорічно проводиться тиждень права,  який включає в себе комплекс різноманітних форм позакласної роботи.   В  5-А, 5-Б, 7-А, 7-Б, 9-А  класі були проведені виховні години («Подорож  в  чарівний світ права», «Мандрівка в країну Права»).  Учні  в  ігровій  формі  ознайомилися  з основними положеннями Декларації прав людини.

 

   

6 грудня — День Збройних Сил України                     

За нашу рідну Україну,
Що зберегли за всі віки —
Низький уклін і тричі «Слава!»
Українські захисники.

         6 грудня 1991 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про Збройні Сили України», який став підставою для офіційного встановлення свята — Дня Збройних сил України.
Щорічно 6 грудня наш заклад  відзначає День Збройних Сил України. Протягом дня було проведено низку заходів: виховні години, уроки-бесіди, вітальні хвилинки, уроки мужності, вікторини.
6 грудня 2019 року в 5-А класі  було проведено виховну годину «Збройні сили України – слава, гордість, міць країни!» Це саме те свято, коли в серцях у кожного патріота поєднуються гордість за наших героїв і смуток за тих, хто боронив Україну до останнього.  Учні  створювали асоціативний кущ до слова «солдат»,  підбирали прислів’я та приказки  про захисників рідної землі,  зробили віртуальну історичну  подорож  Це свято не лише військових, а й усіх свідомих громадян, які вболівають за долю нашої землі і нашого народу.

Шановні чоловіки, юнакі, хлопчикі закладу!  Щиро вітаємо Вас  з Днем Збройних сил України!

  

100 років від Першого Зимового походу Армії УНР

Перший зимовий похід — рейд Армії Української Народної Республіки під проводом генерала Михайла Омеляновича-Павленка. Головним завданням Зимового походу було збереження присутності Армії УНР на українській території.
З цієї нагоди в нашому закладі викладачі історії і класні керівники провели інформаційні години та «круглі столи», на яких учні переглянули проникливе відео, презентації.

Листопад 2019

Школа має талант!

28 листопада у Новогродівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 відбувся І етап щорічного фестивалю «Школа має талант». Діти 1-4 класів виступали у чотирьох номінаціях: вокал, хореографія, декламація та акторська майстерність.
Суддівською колегією місця були розподілені таким чином:
— в номінації хореографія диплом І ступеня отримав колектив 4-А класу; диплом ІІ ступеня отримала пара з 1- А класу Возняк Марія та її партнер Ляшенко Назар; диплом ІІІ ступеня отримав колектив 4-Б класу.
— в номінації вокал диплом І ступеня отримав учень 3-А класу Постєвка Данило; диплом ІІ ступеня отримав вокальний колектив 4-А класу; диплом ІІІ ступеня отримав вокальний колектив 4-Б класу.
— в номінації декламація диплом І ступеня отримала учениця 2-Б класу Худяк Злата; диплом ІІ ступеня отримала учениця 4-А класу Козакевич Катерина; диплом ІІІ ступеня отримав учень 3-Б класу Огородніков Андрій.
— в номінації акторська майстерність диплом І ступеня отримав колектив 1-Б класу; диплом ІІ ступеня отримав колектив 4-А класу; диплом ІІІ ступеня отримав колектив 2- Б класу. Гран-прі від директора нашого закладу Самоздри Ольги Вікторівни отримала учениця 2-Б класу Худяк Злата за вірш » Ненароджений малюк».
Меценатом свята був приватний підприємець нашого міста директор магазину «Глобус» Арефін Юрій Владиславович. Дякуємо всім, хто завітав на наше свято, оцінив та нагородив наших юних зірочок. 
Детальніше на сторінці закладу на Фейсбуці: 
https://www.facebook.com/groups/1980828298801371/?ref=bookmarks

29 листопада у Новогродівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 відбувся ІІ етап щорічного фестивалю "Школа має талант". Діти 5-11 класів виступали у чотирьох номінаціях: вокал, хореографія, декламація та акторська майстерність.
Суддівською колегією місця були розподілені таким чином:
— в номінації хореографія диплом І ступеня отримав колектив дівчат 9- А класу; диплом ІІ ступеня отримав колектив 6- Б класу; диплом ІІІ ступеня отримав колектив 5- Б класу.
— в номінації вокал диплом І ступеня отримала учениця 11-А класу Дегтяр Олена; диплом ІІ ступеня отримала учениця 6-А класу Ралдугіна Катерина; диплом ІІІ ступеня отримала учениця 8-А класу Шевченко Валерія.
— в номінації декламація диплом І ступеня отримав учень 8- А класу Рудик Артем; диплом ІІ ступеня отримала учениця 7-А класу Олєйнікова Євгенія; диплом ІІІ ступеня отримала учениця 7-А класу Солоненко Анастасія.
— в номінації акторська майстерність диплом І ступеня отримала театральна трупа 10 — А класу; диплом ІІ ступеня отримала театральна трупа 11-А класу; диплом ІІІ ступеня отримала театральна трупа 5-Б класу.
Гран-прі від директора нашого закладу Самоздри Ольги Вікторівни отримав вокальний колектив хлопців 9-А класу за пісню » Тато».
Меценатом свята була приватний підприємець нашого міста директор кафе «Сказка» Ясюнас Світлана Вітаутасівна.
Детальніше на сторінці закладу на Фейсбуці: 
https://www.facebook.com/groups/1980828298801371/?ref=bookmarks

ІІІ етап концерту відбудеться для дітей пільгової категорії в день Святого Миколая. Діти, які отримали дипломи І-ІІ ступенів обох етапів, приймуть активну участь у святковій програмі.

Дякуємо всім, хто завітав на наше свято, оцінив та нагородив наших юних зірочок. ШКОЛА МАЄ ТАЛАНТ!

Участь в Усесвітньому Дні Гідності в Україні

Другий рік поспіль 22 листопада учні Новогродівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 долучилися до наймасштабнішого в Європі Усесвітнього Дня Гідності в Україні, місія якого «Сприяти лідерству, ґрунтованому на повазі й підтримці глобального діалогу про гідність, та залучати молодь до обговорень про значення і значимість гідності».
Учні 6 класу створили асоціативний кущ «Гідність — це», переглянули та обговорили відео «Це Всесвітній День Гідності».
Семикласники, працюючи в групах дали відповіді на питання «Як Ви розумієте слово «гідність»? Уважно прослухали звернення Міністерки освіти і науки України Ганни Новосад до учасників Усесвітнього Дня Гідності. З зацікавленістю обговорили відео «Це Всесвітній День Гідності».  Під час дискусії діти з’ясували, наскільки важливим є почуття власної гідності у кожної окремої людини та народу в цілому. За традицією вони заповнили листівку та написали «Лист у майбутнє». На останок кожен із школярів зробив до висновок «Я хочу бути гідною людиною!»
Учні 8 класів разом також приєдналися до цього глобального руху. 21.11.2019 було проведено годину спілкування «День Гідності та Свободи». Учні подивилися відео «Пам’яті Майдану», «Історія України за 5 хвилин», відеозвернення Міністерки освіти та науки України Ганни Новосад. Визначили поняття «гідність» та «свобода», назвали характеристики гідної людини та гідних вчинків. Активно відбувався мозковий штурм з обговоренням «Що допомагає зберегти особисту гідність». Наприкінці підвели підсумки: «Гідна людина не та, у якої немає вад, а та, у якої є достоїнства» (В. Ключевський)

 

  

ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

Згідно Указу Президента України від 13 листопада 2014 року № 872/ 2014 у нашому закладі було проведено низку заходів до Дня Гідності та Свободи:
-виставка дитячих малюнків  «Я славлю свою рідну Україну»;
-перегляд документального фільму «Небесна сотня. Зима,що нас змінила»;
-патріотично-інформаційна виховна  година «Від Революції Гідності до Країни гідності».

  Чернова Н.С.

День пам’яті жертв голодомору в Україні

Ні труни, ні хрестів. І ні тризни!
Прямо в яму. На віки-віків!
Чорна сповідь моєї Вітчизни.
І її затамований гнів
А. Листопад

  У п’ятницю 22 листопада  в Новогродівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7  пройшли жалобні заходи до Дня пам’яті жертв голодомору в Україні: класні години «Жахливі  уроки  історії», інформаційна година  «Вшанування пам’яті жертв голодомору», перегляд відеоматеріалу «Пам’яті жертв голодомору в Україні», участь у загальнонаціональній хвилині мовчання та Міжнародній  акції «Запалимо свічку пам’яті!».

 

День української писемності та мови

Найбільше  і  найдорожче
добро в кожного  народу— це  його  мова,
П.Мирний

9 листопада — День української писемності та мови, день пам’яті Преподобного Нестора Літописця.
З метою підвищення рівня знань учнів з української мови та літератури, розширення їхнього світогляду, творчих здібностей, формування внутрішнього світу і ключових компетентностей засобами мистецтва слова, а також задля утвердження шанобливого ставлення до преподобного Нестора Літописця напередодні в закладі відбулися  заходи: конкурс знавців української мови імені П.Яцика, виховні години, уроки-вікторини, літературні хвилинки, на яких учні  дізнались про історію виникнення  державного свята та про засновника писемної української мови Преподобного Нестора Літописця.  Ще вчителі зі старшокласниками долучилися  до написання  Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
День української мови та писемності пройшов дуже насичено та цікаво

  

Тиждень енергозбереження

8 листопада у рамках Тижня енергозбереження у 3-А класі проведена виховна година «Про електрику все знай і її енергію зберігай». Під час заходу учні, виступаючи в ролях кореспондентів, учених, інженерів, екологів, експертів  отримали інформацію про енергію та цікаві факти з енергозбереження,  переглянули презентацію «Споживаймо енергію розумно», склали пам’ятку – колаж «Як потрібно правильно берегти енергію.

У всьому світі  питання енергозбереження постає дедалі актуальнішим. Це не лише економічна вигода для споживачів та зменшення навантаження на електричні мережі, а також збереження довкілля для наших нащадків. Тому 07.11.2019р. в 11-А класі пройшов виховний захід «Енергозбереження в побуті». Учні підготували інформаційну хвилинку «Цікаві факти з енергозбереження», виконали дослід – задачу, а саме: скільки води в добу втрачається при несправності крану. Дізнатися скільки грошей витрачається марно за 1 місяць? За 1 рік? Провели вікторину «Енергоерудит», переглянули презентацію та рекламний відеоролик із проблеми енергозбереження. Наприкінці заходу склали пам’ятку «Як потрібно правильно берегти енергію».

   Шебанова Анастасія, учениця 11-А кл.

Учні сьомих класів обговорили відеороліки на тему «Добре світло» та «Збережемо тепло нашого будинку»

      

В  5-А  класі  була  проведена виховна година  на тему «Енергозбереження справа всіх та  кожного». Метою  класної години  було підвести дітей до розуміння, що енергія важлива для людини, що людям слід змінити своє ставлення до її витрат, виховання бережливості та небайдужого ставлення до проблеми енергозбереження. Учні підготували цікаві повідомлення про нагальні  проблеми  сучасності,  малюнки.

   

09.11.2019 року в восьмих класах була проведена виховна година на тему: «Енергозбереження в побуті». Метою було привернення уваги дітей до проблем використання енергії, економії енергії і енергоресурсів. Дана виховна година проходила у формі семінару. Групи учнів підготували та виступили з повідомленнями на теми:
1. Обігрів приміщень
2. Використання води
3. Електроенергія
4. Приготування їжі
5. Споживання і вторинна обробка
Після виступів відбувалось активне обговорення та вирішення проблемних питань. По закінченню семінару учні залишити свої відгуки про те, чи сподобалася їм така форма роботи, що вони дізналися для себе нового, чого навчилися.

    

Тиждень безпеки дорожнього руху

В рамках проведення Тижня безпеки дорожнього руху в 7-А класі (кл.керівник Колосовська Н.А.) з метою попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму було проведено вікторину знавців правил дорожнього руху «Мій друг – дорожній рух». Учні із задоволенням відповідали на запитання, розв’язували кросворд, головоломку ,ситуаційні задачі, що підтверджує їх бажання краще знати правила ДР та дотримуватися їх.

 

15.11.2019 року в 11-А класі проведено  брейн- ринг «Правила дорожнього  руху – це закон життя». У заході  брали участь дві команди.  Протягом гри діти дали відповіді,  що треба знати та робити, щоб уникнути травматизму? Учні також обговорювали ситуації, що застерігають дітей від пустощів на дорогах, про лихацтва і вдавану сміливість, які призводять до трагедії.

    Шебанова Анастасія, учениця 11-Акл.

Жовтень 2019 року

Третій етап Всеукраїнського змагання Хештег-Марафон#SpeakUpUkrain #0092

Активом команди  обрано тему «Відповідальні батьки. Надання домедичної допомоги постраждалим у ДТП. 5 факторів ризику у ДТП». Така тема обрана тому, що в Україні рівень смертності та травматизму внаслідок ДТП є одним  із найвищих в Європі, а рівень організації безпеки дорожнього руху залишається вкрай низьким.
Щоб глибше розкрити проблему, активісти нашої команди разом з працівниками поліції, медичними працівниками та шкільними психологами організували бесіди, тренінги та спільні перегляди відео з обраної теми. Заходи були організовані для учителів, батьків та учнів 9-11 класів.
Мета заходів: «Привернути увагу міської громадськості до «тихої епідемії» смертності від дорожньо-транспортних пригод та спонукати дорослих  зайнятися вирішенням цієї проблеми, навчити надавати першу домедичну допомогу постраждалим в ДТП».
Охоплені у заходах: Батьки, що відвідали тренінги стали більш відповідально ставитися до виконання правил дорожнього руху.
Члени команди, поліцейські, медичні працівники, шкільні психологи та адміністрація школи (18 осіб)
Охоплено: Учні 9-11 класів, батьки, учителі школи (124 особи).


 

75-а річниця вигнання нацистів з України

З метою збереження національної пам’яті, консолідації та розвитку національної свідомості українського народу в Новогродівському ЗЗСО І-ІІІ ст.№7 проведено  низку тематичних інформаційно-просвітницьких  заходів щодо 75-ї річниці вигнання нацистів з України. Саме цій даті була присвячена виховна година «Друга світова війна в національній пам’яті українського народу» в 9-А класі (класний керівник Чернова Н.С.), під час якої учні вшанували пам’ять мільйонів полеглих, представників усіх національностей, співвітчизників, які загинули на окупованій території, концтаборах, на фашистській каторзі, на фронті, також переглянули відео-презентацію «Українська Друга світова».
Учні 7-А та 7-Б класів (класні керівники Колосовська Н.А. і Полонська А.О.) переглянули та обговорили документальний фільм «День визволення України от нацизму».  Школярі дійшли до висновку: «Вічна шана і пам’ять тим, хто віддав свої життя за майбутнє прийдешніх поколінь – вільне майбутнє України та всього європейського континенту».
Учні 10-А класу (класний керівник Гаврилова Л.Г.) провели урок-роздум на тему «Ціна перемоги». Оцінка чисельних втрат в різних роботах суттєво відрізняється, починаючи від 5 млн до 7 млн загиблих громадян тодішньої Радянської України. Ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством.

 

 

Участь у Всеукраїнському хештек-марафоні. «Безпека дітей – турбота дорослих»

 #SpeakUpUkraine #TrafficChallenge #0092 Активом команди  обрано тему «Безпека дітей – турбота дорослих». Така тема обрана тому, що в нашому місті є проблеми, які створюють загрозу життю та  здоров’ю учнів нашого закладу, міста та потребують негайного вирішення.
Щоб глибше розкрити проблему, активісти нашої команди разом з учнями 5-11 класів, вчителями та батьками підготували акцію, спрямовану на подолання проблеми щодо відсутності знаків «Обережно діти» на небезпечних ділянках дороги біля нашої школи. Під час акції діти роздавали мешканцям міста буклети, виготовлені власноруч, для більшої наочності були виготовлені плакати, що розкривали проблему більш детально. Також ми звернулися до міського голови Білецької Л.М. з проханням встановити знак «Обережно діти» на перехресті вулиць Шевченка та О. Кошового для усунення загрози життю  та здоров’ю дітей під час пересування їх до навчального закладу.
Привернути увагу місцевої влади і мешканців міста до проблеми відсутності дорожніх знаків у місцях з підвищеною небезпекою. Встановлення дорожнього знаку «Обережно діти» на перехресті вулиць Шевченка та О. Кошового для усунення загрози життю  дітей під час пересування їх до навчального закладу.
Ситуація після заходу змінилася. Було отримано підтвердження про встановлення дорожнього знаку 1.33 «Діти» на перехресті вулиць Шевченка та О.Кошового
Учасники: члени команди, учні 5-11 класів, батьківський комітет та вчителі, адміністрація школи (34 особи)
Учні школи, батьки, міський голова, мешканці міста Новогродівка (приблизно 100).

 

  Виставка квіткових композицій

З метою виховання екологічної та естетичної культури, що є невід’ємною складовою національно-патріотичного виховання молоді, в нашому закладі було проведено виставку квіткових композицій до Дня Захисника Вітчизни.
     Чернова Н.С.

  Єдиний тиждень національно-патріотичного виховання

       З метою вдосконалення та підвищення результативності патріотичного виховання підростаючого покоління в Новогродівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 проведено Єдиний тиждень національно-патріотичного виховання з нагоди відзначення Дня захисника України. Упродовж  п’яти днів  у школі відбулася низка заходів національно-патріотичного спрямування.

  • 11 жовтня у Новородівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 7 відбулося свято » Посвята в козачата». На святі були присутні військові оперативної протитанкової прикордонної застави м. Новогродівка.

 

  • Урок Захисту Вітчизни в 10-А класі (учитель Кузів В.В.) відбувся у формі уроку-презентації “Національна самоідентичність і народні традиції українців”. Це заняття сприяло формуванню і розвитку  мотивації, спрямованої на підготовку до захисту держави і служби у Збройних Силах України; вихованню української молоді в дусі військових традицій Українського народу; формуванню  патріотично зрілої особистості.

5 SAM_6722

  • Дівчата 11-А класу на уроці  «Захист Вітчизни» (учитель Колосовська Н.А.) провели міні-змагання «Медсестра допомагає», на яких показали свої практичні уміння та навички щодо надання домедичної допомоги в умовах бойових дій.

SAM_6707 SAM_6700

  • 11.10.2019 року в  9-А класі відбулася Сократівська бесіда «Служба в Збройних Силах України» приурочена Дню захисника України, також учні разом з класним керівником залучилися до акції «Повернись живим!» (виготовлення листівок-вітань для військовослужбовців).

IMG_20191005_194733 IMG_20191011_172626

  • 11 жовтня в 8-х класах було проведено тематичну виховну годину, присвячену Дню захисника України. На цей захід було запрошено військовослужбовця окремої протитанкової застави, начальника станкових протитанкових гранатометів старшого прапорщика Шилінцева Олега Миколайовича. Учні 8-А класу (класний керівник Авер’янова Ю.Г.) підготували літературну композицію та вітальні листівки. Діти переглянули добірку відеороликів про Українську армію, із зацікавленістю спілкувались з запрошеним гостем. Учні задавали безліч питань про умови «існування» в місцях бойових дій, і про те, коли закінчиться війна, про зброю, яку використовують військові. Олег Миколайович із задоволенням відповідав на запитання, розповів школярам про нелегкі бойові будні. Проведена зустріч та спілкування були корисними для восьмикласників. Вони зрозуміли всю важливість професії військовослужбовця у цей нелегкий час для нашої країни, відчули важливість патріотизму та громадського обов’язку перед ненькою-Україною.

10

  • В 7-А класі до Дня захисника України було проведено виховну годину «Кіборги на захисті Вітчизни». Мета цього заходу: виховувати в учнях  гордість за свій народ, шанобливе ставлення до військових, сприяти збереженню пам’яті про тяжкі випробування нашого народу.

SAM_6709

  • 11 жовтня в 7-Б класі пройшов виховний захід «Цінуємо твій подвиг, солдате». Класний керівник Полонська А. О. розповіла про свята, які відзначають українці 14 жовтня — день святої Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва, День захисника України. Учні переглянули та обговорили відеоролік «Українська Армія» та взяли участь у Всеукраїнському конкурсі «Захисники України» освітнього проекту «На Урок».
  • В 11-А класі проведено:  виховна година “Майбутній  захисник  України”; перегляд відеофільму «День захисника України»; вікторина «Що ви знаєте про збройні сили України»; конкурсна програма для хлопців на спритність, кмітливість, силу.

ІІ Всеукраїнський урок доброти в закладі

Під час природничого тижня у нашій школі 4 жовтня 2019 року було проведено «ІІ Всеукраїнський урок доброти» (про гуманне та відповідальне ставлення до тварин), присвячений Всесвітньому дню захисту тварин. Захід проходить за підтримки Міністерства освіти і науки України. На уроці вчителі обговорили з учнями важливі питання ставлення до пухнастих, піклування про них та відповідального поводження. За результатами проведення уроків доброти 2 жовтня 2019 року буде зафіксовано новий рекорд України – «Найбільша кількість уроків добра» (в разі підтвердження проведення більш ніж 6 542 уроків 2 жовтня 2019 року). Фото на Фейсбуці >>>

     

  

Вересень 2019 року

Культурна спадщина Європи

Єдиний урок європейських мов було проведено 26 вересня  учителем Костянко Т.В. в 7 та 8 класах. Учні підготували цікаві виступи про видатних людей, що зробили внесок у розвиток європейської культури. Діти розповідали, як відомі письменники та поети, науковці, політики, спортсмени всебічно розвивають нашу європейську культуру, впливають на її майбутнє своїми роботами й досягненнями у різних галузях життя.

  

Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу

В рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу в Новогродівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №7 було проведено низку заходів: тренінг з дитячої безпеки, виховні години, урок «Стоп булінг» для учнів 4-11 класів, бесіду «Причини і ознаки булінгу в шкільному середовищі та його попередження». Діти подивились та обговорили відеороліки про шкільний булінг, ознайомились з Законом щодо протидії булінгу, ознайомилися з формулою «stop-talk- walk» як метод вирішення конфліктних ситуацій.
Школярі вирішили: «Відтепер наша школа – зона, вільна від булінгу».

     

Олімпійський тиждень 

З метою пропаганди здорового способу життя, розвитку олімпійського руху в Україні шляхом залучення якомога більшої кількості дітей, юнацтва та молоді до занять спортом з 09.09.2019 по 14.09.2019 року в Новогродівському закладі ЗЗСО І-ІІІ ст. №7 проходив Олімпійський тиждень «Здорові діти – здорова нація».
Протягом тижня були проведені різноманітні заходи, а саме: урочисте відкриття Олімпійського тижня «Зустріч на Олімпі»; конкурс малюнків на асфальті на тему: «Мій улюблений вид спорту»; вікторина «Знамениті спортсмени Донбасу»; просвітницьке заняття «Олімпійський рух: історія та сьогодення»; змагання «Веселі старти»; змагання малих олімпійських ігор «Від Олімпу до Олімпійської медалі»; змагання з волейболу «Стань у ряди олімпійців»; під час яких учні проявили свої знання та вміння.
У кожному класі був проведений Єдиний Олімпійський урок «Спорт і фізичне виховання-утвердження здорового способу життя та зміцнення миру». На цих уроках учні отримали знання про історію виникнення та розвиток Олімпійських ігор, дізнавалися імена Олімпійських чемпіонів, які захищали честь нашої держави, готували повідомлення та презентації.
14.09.2019 року учні нашої школи прийняли активну участь у міському спортивно-розважальному заході «Олімпійському квесті», у змаганнях з футболу (між учнями 7-9 класів) та волейболу (10-11 класи). Всі учасники Олімпійського тижня отримали позитивні враження та натхнення для подальших спортивних досягнень. Ми ще раз побачили, що в нашій школі навчаються сильні, спортивні та сміливі діти. Тож бажаємо всім спортсменам тільки перемог – як на спортивних майданчиках, так і за їхніми межами.

      

   Більше фотографій на Фейсбуці >>>

Джебженяк Ляна Юріївна, учитель фізичної культури

75-ті роковини початку депортації українців
з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини

  Протягом першого семестру в Новогродівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 з метою збереження національної пам’яті, консолідації та розвитку національної свідомості українського народу будуть проведені заходи до 75-ої  роковини початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини:круглий стіл «Депортація українців за Угодою», історичні хвилинки «Депортація українців», перегляд документальних фільмів про депортацію українців у 1944-1951 рр., фотовиставка до 75-ти річчя депортації українців.

   ЧЕРНОВА Н.С.

250 років від дня народження Івана Петровича Котляревського

   9 вересня 1769 року народився  майбутній  поет, письменник, драматург,  засновник  нової української літератури  — І. П. Котляревський. З нагоди 250-річчя в нашому закладі вчителі української літератури 5-11 класів провели  заходи: літературні читання  уривків з «Енеїди», урок-подорож, літературні хвилинки.

  Чернова Н.С.

День пам’яті жертв фашизму

День пам’яті жертв фашизму — це день, коли вшановуються десятки мільйонів людей, які загинули під час Другої світової війни. У нашому закладі з метою вшанування пам’яті жертв фашизму ,було проведено ряд заходів: інформаційні хвилинки  «9 вересня», класні години  «Внесок Донбасу у боротьбі  проти фашизму» ,  перегляд відео-презентацій про жертв фашизму, в результаті яких  учні дізналися про важливі, правдиві  події з історії нашої Батьківщини,  про втрати України від фашизму, про подвиг учасників Другої Світової війни.

                 

Проєкт «Я маю право!»

В Новогродівському ЗЗСО І-ІІІ ступенів №7 відбувся урок «Я маю право!», у межах провопросвітницького проекту «Я маю право!» з метою формування у дітей навичок та вмінь користуватися своїми правами. Урок проведено в 3-7-х класах у цікавій інтерактивній формі. Діти дізналися, спілкуючись в групах, як реалізувати та захистити свої права у разі правопорушення.
6 вересня в 4-А класі відбулася зустріч з представниками державних служб відділу ДВС та ДРАЦС. Тема якої була «Права дитини». Із зацікавленням діти слухали про свої права та обов’язки, з радістю приймали участь у практичних завданнях.

 
  

Перший урок 2019

Перші уроки в Новогродівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №7 були цікавими та змістовними.
02.09.2019р. в 11-А класі (кл.керівник Прошакова О.В.) відбувся перший урок «Я — одинадцятикласник, я на порозі дорослого життя». Учні створили «Карту мрій та сподівань», де позначили свою мету, визначили кроки для її досягнення, обговорили  труднощі, які   можуть виникнути на шляху до мрії.  Працюючи в групах, учні створили пам’ятку для першокласників, де надали поради маленьким  школярам. Усім сподобались передбачення, які діти отримали наприкінці уроку. Заняття закінчилося побажаннями на навчальний рік.

Перший урок в 10-А класі (класний керівник Гаврилова Л.Г.) за темою «Життя у стилі «Zero Waste» («Нуль відходів).  Під час обговорення теми використовували різні техніки , а саме: техніку «Мікрофон», складали інтелект-карту «Здоровий спосіб життя». працювали у групах, виконуючи творче завдання; моделювали життєві ситуації , розв’язували екологічні задачі. На останок, залучаючи техніку брейнстормінгу (метод мозгового штурму), спробували окреслити правила «Життя у стилі «Zero Waste»,або («Нуль відходів»). Урок був цікавий та повчальний.

«Від екології душі до екології країни» в восьмих класах (класні керівники Авер’янова Ю.Г. та Джебженяк Л.Ю.) було присвячено ціннісним орієнтирам сучасної української школи. Діти складали «Шкалу цінностей» обговорювали проблеми взаємодії людини з навколишнім середовищем,  розв’язували екологічні задачі. Після роботи у групах сформулювали правила свідомої особистої поведінки, щоб якнайменше шкодити природі. Природа – безцінний дар! Кожна людина має цінність і кожен наш крок є важливим.

Перший урок в 7-Б класі (класний керівник Полонська А.О.) був присвячений щастю «Що означає бути щасливим». Учні з класним керівником провел етичні діалоги: «Що таке індивідуальність? Як вона впливає на наше життя?», «Що таке щастя? Як воно пов’язано з нашою індивідуальністю?», тестуванням з’ясували «Чи приємно з вами спілкуватися?» і наостанок зробили висновки «Якого ж кольору щастя»
2 вересня в 4-А класі пройшов урок «Діти єднають Україну». Весело та цікаво діти розповідали про свою країну. Мандрували куточками різних міст та дізналися багато нового!

 

Свято День Знань

Знову свята радісні хвилини,
Безліч вересневих привітань.
Здрастуй, школо! Ненька-Україно
Нас вітає всіх із святом Знань!

02.09.2019 року у Новогродівському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 відбулося велике і радісне свято — День Знань! У цей теплий вересневий день батьки зібрали у школу своїх дітей. У дітей перших класів попереду багаторічний шлях у школі, як в окремому всесвіті. В шкільних стінах діти виростуть, отримають перші досягнення, пізнають кохання. Для тих, хто уже надівав на себе стрічку випускника, перший дзвоник викликає тепле відчуття ностальгії. А вчителі з любов’ю поведуть дітей до великої Країни Знань!

 

Серпень 2019 року

Відзначення Дня Державного Прапора України, Дня Незалежності України

В рамках відзначення Дня Державного Прапора України, Дня Незалежності України, із метою збереження національної пам’яті, консолідації та розвитку національної свідомості українського народу, 23-24 серпня 2019 року в Новогродівському ЗЗСО І-ІІІ ст. №7 проведено ряд заходів: участь педагогічних працівників та здобувачів освіти до  офіційних церемоній урочистого підняття Державного Прапора України; оформленні на пришкільних територіях тематичних фотозони «Я – людина. Ми – родина. Дім наш – Україна»; виготовленні та розповсюдженні волонтерами-представниками учнівської молоді листівки «Незалежна і єдина будь навіки, Україно!»; проведені представниками учнівської молоді вуличних бліц-опитувань «Десять подій (діячів) історії боротьби за незалежність України, які вразили вас»; проведені літні читання на відкритих майданчиках біля бібліотек закладу; облаштовано книжкову виставку «Її велич – українська книга»; проведено спортивні змагання з легкої атлетики, вуличного футболу «Незалежність – назавжди!»; проведено акції «Вітаємо захисників України!» (виготовлення та передача військовослужбовцям-учасникам антитерористичної операції вітальних листівок).

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень